Početna strana > Debate
Debate
Kosovo i Metohija

Zašto nema jedinstva

Slobodan Samardžić   
petak, 26. decembar 2008.

Poziv ministra spoljnih poslova na državno jedinstvo došao je tek pošto su naši državni predstavnici pristali da se misija EULEKS rasporedi. Bez pristanka naše države njen dolazak bio bi i nelegalan i nelegitiman.

 
Sudbina dejtonske BiH i Republika Srpska

Distriktov rođendan

Branislav Ribar   
ponedeljak, 12. mart 2012.

Tugu i očaj Grbavičana, osuđenih na život bez djece, očeva i braće, kojima evo već 19 godina 8. mart svanjava kao Veliki petak, odavno već malo ko u distriktu čuje, još manje poštuje. Ne razumiju ovi nesrećnici, poput Ratka i Vajke Tomić koji tog dana ostadoše bez oba sina.

 
Sudbina dejtonske BiH i Republika Srpska

Srpska da uči na greškama Srbije

Đorđe Vukadinović   
subota, 10. mart 2012.

RS treba realno da sagledava sopstvene snage i odnose snaga u svetu, koji se u perspektivi možda i menjaju u njenu korist, ali zbog toga ne treba da srlja u avanturizam. I, što je najvažnije, ne treba dobrovoljno činiti ustupke.

 
Sudbina dejtonske BiH i Republika Srpska

Vreme raspleta u BiH i šire

Aleksandar Savanović   
subota, 10. mart 2012.

Imajući u vidu da se Srbija, presudom Međunarodnog suda pravde, izvukla iz te priče ostavljajući RS samu, te potencijalno vrlo negativne moguće konotacije presuda Radovanu Karadžiću i Ratku Mladiću, ovaj je scenario izrazita opasnost po Srpsku.

 
Sudbina dejtonske BiH i Republika Srpska

Putevi nepravde - slučaj Dragana Obrenovića

Stefan Karganović   
utorak, 27. mart 2012.

U jednom periodu, Obrenović je upao u ozbiljnu kliničku depresiju. Kada se sagledaju sve okolnosti, to je potpuno razumljivo. Za mene je ostala neobjašnjiva samo jedna stvar: njegov skoro neprekidni refren, „kako ću ovako teške optužbe objasniti sinu kada poraste?“

 
Kosovo i Metohija

Srpska politika kratkog daha

Dragomir Anđelković   
ponedeljak, 01. decembar 2008.

Pokazuje se ponovo da smo mi, odnosno naša vlast, ljudi kratkog daha. I kada se ne radi o zloj nameri, o namernom zanemarivanju i otupljivanju deklarisane nacionalne politike, radi se o površnosti i nemaru.

 
Sudbina dejtonske BiH i Republika Srpska

Zemlja koje (više) nema

Nenad Tadić   
četvrtak, 01. mart 2012.

Oni koji obeležavaju "Dan nezavisnosti BiH" čine to misleći na onu BiH koja više ne postoji, tako da to više liči na komemorativni skup umjesto na proslavu.

 
Sudbina dejtonske BiH i Republika Srpska

Bosansko proleće

Nenad Kecmanović   
četvrtak, 01. mart 2012.

Ako je suditi po tome kako se stvari zaoštravaju ne samo u Siriji i Iranu nego i u Egiptu i Libiji, Amerikanci će biti duže zauzeti podalje od nas i predah u RS može da potraje. Ali, to ne znači da nam u međuvremenu „arapski otporaši“ neće doći u uzvratnu posjetu i kao muslimani djelovati sa dodatnim entuzijazmom.

 
Sudbina dejtonske BiH i Republika Srpska

Pat pozicija u BiH

Saša Bižić   
četvrtak, 01. mart 2012.

Kako se može reagovati na aktuelne kontroverze iz parlamentarnih klupa na nivou BiH? Recimo, izjavama u kojima se može prepoznati elementarno ograđivanje od sumanute odluke Tužilaštva Bosne i Hercegovine da prekine istragu o zločinu u Dobrovoljačkoj ulici u Sarajevu 1992.

 
Sudbina dejtonske BiH i Republika Srpska

„Bitka“ za Srebrenicu

Slobodan Durmanović   
sreda, 22. februar 2012.

Politička praksa je pokazala da priliku za to mogu dobiti jedino ako njihovi predstavnici na demokratskim izborima osvoje izvršnu vlast u Srebrenici. Takođe, to je prilika da i njihovi izabrani predstavnici pokažu da su podjednako osetljivi na svakodnevne muke svih stanovnika Srebrenice, i Srba i Bošnjaka.

 
Sudbina dejtonske BiH i Republika Srpska

„Banjalučki dogovor“ - novi (ne)sporazum

Slobodan Durmanović   
sreda, 14. mart 2012.

Nepoznato je i kakav to „kredibilan napor“ u rešavanju ovog problema očekuju u Briselu, izuzev ako to nije poslednja poruka iz Saveta Evrope da je „dejtonski Ustav BiH donekle zastario, jer ne garantuje jednaka prava svima”.

 
Kosovo i Metohija

Kontra-Euleks

Slađan Nikolić   
utorak, 16. decembar 2008.

Moć Euleksa i separatističko-terorističkih institucija “nezavisnog Kosova” zavisi od pristanka, poslušnosti, pokornosti i saradnje Srba. Bez učešća Srba izvori njihove političke moći neće moći da se napajaju i biće nemoćni da sprovedu svoje planove.

 
Kosovo i Metohija

Šest tačaka UN za opstanak Srba na Kosmetu

Goran Bogdanović   
četvrtak, 11. decembar 2008.

Jednoglasnom odlukom SB UN da podrži jasno definisane uslove Srbije vezane za raspoređivanje Euleksa priroda te misije je potpuno promenjena. Ovakvom odlukom SB UN potvrđena je Rezolucija 1244 kojom se garantuje suverenitet Srbije.

 
Kosovo i Metohija

Kvazidržavnost kao instrument hegemonije: slučaj Kosovo (III)

Jelena Ponomarjova   
sreda, 03. decembar 2008.

Samo Kosovo ostaće simbol siromaštva, korupcije i kriminala sve dok transnacionalne kompanije budu zainteresovane za podršku mafijaškoj vladajućoj klasi.

 
Kosovo i Metohija

Granice na Balkanu

Dejvid Bajnder   
utorak, 02. decembar 2008.

Trend usitnjavanja pokrenuli su sitni nacionalisti, a potpomogle Sjedinjene Države i one evropske sile koje su zaključile da je zgodno da eksploatišu i kontrolišu male feude nego da se suprotstave relativno velikoj i samosvojnoj federalnoj državi kakva je bila Jugoslavija.

 
Kosovo i Metohija

Kvazidržavnost kao instrument hegemonije: slučaj Kosovo (II)

Jelena Ponomarjova   
petak, 28. novembar 2008.

Premijer «nezavisnog» Kosova, Hašim Tači poznat kao «Zmija» odavno je u narkobiznisu; poslednjih godina on je organizovao fizičku eliminaciju svojih bivših kolega iz OVK – krupnih narkokrijumčara.

 
Kosovo i Metohija

Ispit zrelosti

Nikola Tanasić   
četvrtak, 21. februar 2008.

Status Kosova i Metohije se, stoga, pomalo paradoksalno, nije ni promenio. I do sada njime nije upravljala Srbija, i do sada su Šiptari donosili, uslovno rečeno, „slobodne“ političke odluke – promenio se samo nadzornik.

 
Kosovo i Metohija

Kvazidržavnost kao instrument hegemonije: slučaj Kosovo (I)

Jelena Ponomarjova   
petak, 21. novembar 2008.

Kosovo je izmišljena država, i zato svih 60 strana teksta ustava pokrajine nema nikakvo značenje.

 
Kosovo i Metohija

Argumenti za evropsko rešenje kosovskog problema

Vojislav Koštunica   
četvrtak, 20. novembar 2008.

Posle izgradnje vojne baze Bondstil očigledan interes SAD je bio da stvori „nadziranu“ nezavisnost Kosova, pri čemu se preko Aneksa 11 Ahtisarijevog plana ostvaruje „nadziranje“ ove teritorije od strane NATO pakta.

 
Kosovo i Metohija

Euleks može i bez odluke Saveta bezbednosti

Biljana Mitrinović   
utorak, 18. novembar 2008.

Zamenik pomoćnika državnog sekretara SAD Stjuart DŽons izjavio juče da predsedničko saopštenje SB UN, na kome insistira Beograd, nije preduslov za razmeštanje misije EU na Kosovu.

 
<< Prva < Prethodna 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 Sledeća > Poslednja >>

Strana 105 od 126

Anketa

Da li će, po vašem mišljenju, „Zajednica srpskih opština“ na KiM biti formirana do kraja 2023. godine?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner