понедељак, 12. мај 2025.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Дебате
Куда иде Србија

Паства које нема на парастосу 24. марта

Милан Шећеровић   
понедељак, 28. март 2011.

За празну цркву Светог Марка не можемо да кривимо само домаћу власт, додвораваче према Вашингтону и Бриселу, а који нас, пак, уз помоћ Хага и посредством безброј медија подуже лоботомирају усађујући нам НАТО и Си-Ен-Ен истину о распаду СФРЈ и о колективној српској кривици.

 
Црква и политика

Мустафа Церић и модерна времена

Маринко М. Вучинић   
уторак, 02. јун 2009.

Већ само одређивање Босанаца као нације свакако неће допринети смиривању политичке ситуације у БиХ. При томе се српском народу који не жели да припада јединственој босанској нацији, јер има свој аутохтони национални идентитет, утискује жиг геноцида.

 
Истина и помирење на ex-YU просторима

О Србима је исплетена велика лаж

Џулија Горин   
петак, 26. март 2010.

Албански лоби се негде од 2005. труди да одржи антисрпску пропаганду причом о шачици Албанаца који су спасли неколико Јевреја од геноцида. Мислим да је то у функцији добијања подршке међу Јеврејима за Хитлерове границе Албаније, тј. независно Косово.

 
Судбина дејтонске БиХ и Република Српска

Припрема ли се Запад за интервенцију у БиХ?

Ненад Кецмановић   
уторак, 12. август 2014.

Баш све о све, личи на “теорију завјере”. Али, као што су за нас задужени странци мјесецима уочи рушилачких мартовских протеста у Сарајеву, Зеници, Тузли итд. хушкали против “неспособне и корумпиране власти” и позивали народ да је смијени, сада нам уочи избора отворено сугеришу да би било добро да се власт у октобру промијени.  

 
Куда иде Србија

Непристојно гладна Србија

Владимир Недељковић   
среда, 02. фебруар 2011.

Ближе се избори и гледајући по локалним медијима, предизборна кампања је почела. Још увек нико јавно не иступа, већ се пулс грађана тактички опипава. Као и много пута до сада, све је већ виђено и предвидљиво.

 
Црква и политика

Што вам се шапне на ухо, проповедајте са кровова

Владика Порфирије   
субота, 30. мај 2009.

Можда звучи чудно, али наркоманија открива неутољиву и неугасиву метафизичку жеђ човекову за смислом и љубављу. Једино Бог може да задовољи и испуни ову потребу. Без Бога, код наркомана се више него код других види осећај усамљености и празнине.

 
Косово и Метохија

Вртлози ибарског рубикона

Александар Дикић   
понедељак, 19. септембар 2011.

Крик народног незадовољства не треба да буде упућен Београду јер одатле рука спаса не може да дође, већ према Њујорку и Бриселу који су пре свега одговорни како за безбедност, тако и за међунационалне односе на Косову.

 
Истина и помирење на ex-YU просторима

Србија разара покушај јединства западног Балкана

Економист   
уторак, 23. март 2010.

Брдо је Тадића ставило пред непријатан избор. Да је учествовао, у Србији би га видели како за малим столом седи заједно са Тачијем. С друге стране, неучествовање би само појачало међународно гледање на Србију као на тврдоглавог регионалног силеџију.

 
Судбина дејтонске БиХ и Република Српска

"Великогоспојински" политички вашар у Берлину

Слободан Дурмановић   
недеља, 06. јул 2014.

Дакле, берлински план да се на једном месту окупе не само будући “победници”, већ и “губитници” предстојећих избора међу Србима, Бошњацима и Хрватима - а не само “народњаци” или само “социјалемократи” - крајње је практичне природе, а могло би се посумњати да се ослања и на искуства из пропасти “априлског пакета” уставних промена у БиХ.

 
Куда иде Србија

Некритички еврофанатизам и категоричка еврофобија – два штетна екстрема

Вук Јеремић   
понедељак, 24. јануар 2011.

Дакле, мање емоција када је реч о Европи, а више конструктивног приступа, наравно уз пуно поштовање свих наших државних и политичких обавеза, укључујући, наравно, и оне уставне.

 
Истина и помирење на ex-YU просторима

Геноцидом против геноцида

Никола Танасић   
недеља, 28. март 2010.

То што на Балкану сви оптужују све за све пре свега не значи да „нико није крив ни за шта“, а још мање значи да су „сви подједнако криви за све“. У догађајима који су обележили протеклих двадесет година неки народи и неки политичари повлаче већу одговорност од других.

 
Косово и Метохија

Бумеранг меци у НАТО арсеналу

Александар Б. Ђикић   
петак, 30. септембар 2011.
Да се разумемо, нико не сме да се заварава да ће они који нам отимају Косово, признати кривицу, или дати неко објективно тумачење, али наше је да питамо, да тражимо да покрећемо, да се боримо.
 
Црква и политика

Крст, шприц и лопата

Никола Танасић   
недеља, 31. мај 2009.

СПЦ не морамо поштовати, можемо је осуђивати, чак и ниподаштавати, докле у томе задржавамо меру укуса и достојанства. Али када Цркву прогласимо за веће зло од наркоманије, ми имамо заиста крупан проблем. А управо то чине све оне новине и ТВ станице које не улазе у расправу колико је дрога присутна у школама.

 
Косово и Метохија

Косово између олује и поветарца (II)

Александар Б. Ђикић   
петак, 09. септембар 2011.

Ваљда смо довољно искусан народ да можемо сагледати да тамо где нема институција државе Србије, нема више ни српског народа. Ко може да живи у заблуди да ће Срби тражити  помоћ од шиптарских лекара, или да ће дозволити деци да уче о јунаштву Адема Јашарија.

 
Истина и помирење на ex-YU просторима

Србијa се укључује у БиХ изборе на штету Републике Српске

Фонд за развој демократије   
петак, 26. март 2010.

Покретањем питања Сребренице Србија се директно укључује у предизборну кампању у БиХ на страни СДА, а на штету Републике Српске. Такав став Србије могао је да се очекује након изјаве турског министра спољних послова.

 
Судбина дејтонске БиХ и Република Српска

Је ли Ердоган оно рекао, или није рекао?

Ненад Кецмановић   
уторак, 22. јул 2014.

Али, носталгија за прохујалим „златним вактом“, када су муслимани владали Босном, премостила је вијекове и преживјела под паслајисаним береткама које су замјењивале неподобне фесове и ахмедије. „Пусто Турско“ се вратило не само у Тајипов Истанбул него и у Алијино Сарајево.

 
Куда иде Србија

Једина алтернатива Србије

Никола Турајлић   
четвртак, 03. фебруар 2011.

Јасно је да се не може очекивати ништа добро од владе која је својевремено проглашавала светску економску кризу за развојну шансу Србије, а сада исту користи као изговор за све своје промашаје. Као и све досадашње, она продаје бајку о рају на замљи, када Србија буде примљена у ЕУ чланство.

 
Црква и политика

Мајско заседање Светог архијерејског сабора и нови спорови унутар СПЦ

Јелена Тасић   
субота, 30. мај 2009.

У Цркви многи сматрају да ће пресудну улогу имати однос митрополита Амфилохија и владике бачког Иринеја (Буловића), који је досад конце углавном повлачио из сенке.

 
Косово и Метохија

Србија и ЕУ - никад краја уценама

Милан Динић   
среда, 31. август 2011.

Пошто су се српске политичке структуре правиле да Косово није предочено као услов, сада се праве да тако нешто не чују, оцењујући такве захтеве као "неприхватљиве". То је као када је детету "неприхватљиво" да мора да уради како му родитељи кажу.

 
Истина и помирење на ex-YU просторима

У Сребреници се није догодио геноцид

Ноам Чомски   
субота, 27. фебруар 2010.

Ако људи желе да користе термин «геноцид» тако како га користи трибунал, онда се могу водити суђења против људи из целог света укључујући лидере САД, Британије, Француске...

 
<< Прва < Претходна 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 Следећа > Последња >>

Страна 76 од 128

Анкета

Да ли мислите да ће у 2025. години бити одржани ванредни парламентарни избори?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер