петак, 26. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Влада Србије објавила јавни позив за концесију аеродрома "Никола Тесла" у трајању од 25 година
Хроника

Влада Србије објавила јавни позив за концесију аеродрома "Никола Тесла" у трајању од 25 година

PDF Штампа Ел. пошта
недеља, 12. фебруар 2017.

 Влада Србије и акционарско друšтво Аеродром "Никола Тесла" објавили су Јавни позив заинтересованим странама за концесију београдског аеродрома у трајању од 25 година, пренео је портал "Тангосиx".

Према условима концесије у надметању неће моћи да учествују компаније које већ управљају аеродромима у радијусу од 450 километара од Београда šто значи да из трке испадају компаније "АДП" (један од концесионара загребацког аеродрома "Плесо") као и турски конгломерат "ТАВ" који управља аеродромима у Македонији, пише Тангосиx.

Јавни позив, који је објављен на сајту београдског аеродрома, предвиђа да ће прецизније обавезе будућег концесионара бити финансирање, развој у форми изградње и реконструкције, одрžавање и управљање (менадžмент) целокупне инфраструктуре Аеродрома "Никола Тесла" и обављање формалне улоге оператера аеродрома.

Победник концесије биће дуžжан да региструје правно лице на територији Србије на којег ће, по добијању концесије, прећи право коришšћења све непокретне имовине Аеродрома "Никола Тесла" које ће се по истеку концесије вратити на Републику Србију.

Предвиђа се да се концесија одвија у две фазе.

У првој фази доставиће се необавезујуће понуде, док ће се у другој фази доставити обавезујуће понуде.

Сви заинтересовани за концесију имаће 15 дана да предају захтев за учествовање у првој фази, а време тече од 10. фебруара.

Такође, имају 60 дана укупно да предају своје необавезујуће понуде у склопу Фазе 1. Свако ко је заинтересован да откупи тендерску документацију то ће моци да уради за 1.000 евра.

Компаније или конзорцијуми заинтересовани за концесију мораће да испуне и услов да поседују виšе од 500 милиона евра капитала, наводи се на сајту "Тангосиx".

(Танјуг)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер