Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Ватерполо репрезентација Србије освојила Светску лигу и пут на Олимпијске игре након победе над Хрватском (9:6)
Хроника

PDF Штампа Ел. пошта
недеља, 28. јун 2015.

Ватерполо репрезентација Србије савладала је у финалу Светске лиге Хрватску резултатом 9:6. Тријумфом у Бергаму „делфини“ су обезбедили визу за Олимпијске игре у Бразилу 2016. године.

21.30 - Крај меча. Србија је савладала Хрватску са 9:6 и освојила Светску лигу. Тријумфом "делфини" обезбедили учешће на Олимпијским играма у Бразилу 2016.

21.16 - Крај треће четвртине. Србија - Хрватска 5:5. Одлична игра наших ватерполиста у овом периоду. Успели су "делфини" да постигну два гола и изједначе резултат. Треба још напоменути да су последњих десетак секунди противници имали два играча више, али су наши успели да се одбране. Следи одлучујући период.

20.56 - Крај друге четвртине, Србија - Хрватска 2:4. Противник брзо постигао два гола. "Делфини" успели да смање предност, али је противник успео до краја полувремена да постигне још један погодак и на паозу оде са предношћу од два гола.

20.38 - Крај прве четвртине, Србија - Хрватска 1:1.Обе екипе успеле су да постигну по један гол. Повела је Хрватска, а наша селекција је успела да изједначи пред крај периода.

20.31 - Обе екипе нервозно ушле у меч. Први гол је пао тек после скоро шест минута игре када је противник искористио контру.

20.24 - Почео је меч.

20.15 - Играчи су крај базена након интонирања химни очекујемо почетак меча.

20.00 - Због извођења петераца у сусрету за треће место између Бразила и САД, финални меч ће каснити око 25 минута.