Početna strana > Hronika > Vaterpolo reprezentacija Srbije osvojila Svetsku ligu i put na Olimpijske igre nakon pobede nad Hrvatskom (9:6)

nedelja, 28. jun 2015.

Vaterpolo reprezentacija Srbije savladala je u finalu Svetske lige Hrvatsku rezultatom 9:6. Trijumfom u Bergamu „delfini“ su obezbedili vizu za Olimpijske igre u Brazilu 2016. godine.

21.30 - Kraj meča. Srbija je savladala Hrvatsku sa 9:6 i osvojila Svetsku ligu. Trijumfom "delfini" obezbedili učešće na Olimpijskim igrama u Brazilu 2016.

21.16 - Kraj treće četvrtine. Srbija - Hrvatska 5:5. Odlična igra naših vaterpolista u ovom periodu. Uspeli su "delfini" da postignu dva gola i izjednače rezultat. Treba još napomenuti da su poslednjih desetak sekundi protivnici imali dva igrača više, ali su naši uspeli da se odbrane. Sledi odlučujući period.

20.56 - Kraj druge četvrtine, Srbija - Hrvatska 2:4. Protivnik brzo postigao dva gola. "Delfini" uspeli da smanje prednost, ali je protivnik uspeo do kraja poluvremena da postigne još jedan pogodak i na paozu ode sa prednošću od dva gola.

20.38 - Kraj prve četvrtine, Srbija - Hrvatska 1:1.Obe ekipe uspele su da postignu po jedan gol. Povela je Hrvatska, a naša selekcija je uspela da izjednači pred kraj perioda.

20.31 - Obe ekipe nervozno ušle u meč. Prvi gol je pao tek posle skoro šest minuta igre kada je protivnik iskoristio kontru.

20.24 - Počeo je meč.

20.15 - Igrači su kraj bazena nakon intoniranja himni očekujemo početak meča.

20.00 - Zbog izvođenja peteraca u susretu za treće mesto između Brazila i SAD, finalni meč će kasniti oko 25 minuta.