уторак, 30. април 2024.

&

Почетна страна > Хроника > Ватерполисти Србије у финалу Светског првенства савладали Хрватску са 11:4; Славље у целој Србији, Црној Гори, Републици Српској...

недеља, 09. август 2015.

Ватерполисти Србије у финалном окршај Светског првенства против селекције Хрватске победили су са 11:4 и постали прваци света.

Србија је освајањем Светске лиге у јуну раније обезбедила директно учешће на Олимпијским играма следеће године у Рио де Жанеиру, а Хрватска је то право стекла пласманом у финале шампионата у Казању.

Визу за Рио обезбедила је и Грчка која је освојила бронзану медаљу победом над Италијом 11:9.

Добром одбраном Митровића почео је меч, међутим после корнера Хрватска је повела голом Обрадовића. Исти играч имао је још једну прилику са дистанце, али је српски голман овога пута био сигуран. У наставку Србија је имала играча више, присутна је нервоза у нападу, а непрецизан је био Филиповић.

У наредном нападу Хрватска има играча више и удвостручује предност преко Петковића. На исти начин одмах узвраћа Прлаиновић финтом за први гол на мечу, а Србија брзо стиже до изједначења преко Мандића.

Настављена је велика борба на почетку друге четвртине и неколико неискоришћених напада на обе стране. Одбране су добро радиле свој посао, а нешто мирнији период игре прекида Андрија Прлаиновић другим голом на мечу за преокрет екипе Дејана Савића. Ранђеловић је зарадио већ друго искључење, а у нападу са играчем више Хрватска погађа пречку.

Србија се потпуно разиграла, па четврти гол свом тиму доноси Ћук. Хрватска је низала промашаје у другој четвртини у којој није успела да постигне погодак, а тачку на прво полувреме голом ставља Филиповић за 5:2.

Стефан Митровић голом отвара трећу четвртину. Хрватска после дужег времена постиже гол и заостатак смањује преко Сукна, али одмах узвраћа Ћук и Србија са играчем више долази до нових плус четири (7:3). Пред крај треће четвртине Сукно постиже нови погодак, он је у финишу имао још један покушај, а у последњим секундама запретио је и Бурић, али је резултат остао непромењен.

Четири гола предности за Србију Пијетловић враћа половином последње четвртине. Србија игра сјајно у одбрани, па Хрватска поново не користи играча више. Наш тим не стаје, нови гол постиже Прлаиновић, а у листу стрелаца уписује се и Алексић - 10:4.

Одбрана Србије на челу са голманом Браниславом Митровићем деловала је чврсто и компактно, а у неколико наврата су играчи Хрватске погађали оквир гола.

Након тога увукла се нервоза у редове Хрватске, нису имали праву идеју у нападу, а Стефан Митровић је донео Србији „+4”.

Најбољи хрватски ватерполиста Сандро Сукно је колико-толико одржавао егал у мечу, постигао је два гола, али се Ћук поново уписао у стрелце за „мирних” плус три уочи последњих осам минута.

"Делфини" дигли на ноге Србију, Црну Гору, Републику Српску...

Уз звуке сирене, истакнуте српске заставе и повике "Србија, Србија", грађани Србије, Републике Српске и Црне Горе прославили су победу златних ватерполиста Србије.

Славље је било организовано у Београду, Косовској Митровици, Бањалуци, Херцег Новом и десетинама градовима Србије и региона.

У центру Београда грађани су приликом прославе блокирали Македонску лицу и у веселој атмосфери, без инцидената, скандирали изабраницима селектора Дејана Савића.

Велики број људи носио је заставе и шалове Србије, док су се константно чуле сирене аутомобила.

Победа ватерполиста Србије у финалу Светског првенства у Казању против Хрватске прослављена је и у северном делу Косовске Митровице.

Одмах након завршетка меча огласиле су се сирене аутомобила који су кружили главним градским улицама, а грађани су на тај начин поздравили свестске ватерполо шампионе.

Славило се у кафићима у Косовској Митровици и певало након завршетка меца.

У Бањалуци се традиционално прославља свака победа спортиста Србије на знацајним такмицењима.

Центром Бањалуке, уз звуке сирене и истакнуте српске заставе и повике "Србија, Србија", прослављана је победа српских ватерполиста.

Победу ватреполиста прославили су и грађани у Херцег Новом.

И грађани Јагодине изашли су на улице и прославили победу Србије над Хрватском у финалу Светског првенства у Казању.

Дочек ватерполиста вечерас испред Дома народне скупштине

БЕОГРАД – Ватерполо репрезентација Србије, која је освојила златну медаљу на Светском првенству у Казању, допутовала је данас у Београд.

Ватерполисте и стручни штаб дочекало је више стотина људи на аеродрому Никола Тесла.

Победнички трофеј носио је најмлађи Никола Јакшић, који је рекао да му је част што игра у екипи великих шампиона.

„Осећај је изванредан, надам се да је ово прво од многих злата на наредним такмичењима. Драго ми је што играм са великим шампионима. Победа у финалу Светског првенства је сјајна ствар, мислим да смо заслужено освојили трофеј. ; Пресрећан сам”, рекао је Јакшић новинарима.

Скупштина Града Београда организоваће вечерас дочек ватерполо репрезентације Србије испред Дома народне скупштине Републике Србије, поводом освајања титуле светског шампиона у Казању.

Музички програм дочека почиње у 19.00 часова на платоу испред Дома Народне скупштине, а појављивање шампиона на бини очекује се око 20 часова, најављено је из градске управе.

Ватерполо репрезентација Србија освојила је титулу првака света на шампионату у Казању, пошто је синоћ у финалу савладала Хрватску са 11:4 (2:2, 3:0, 2:2, 4:0).