Početna strana > Hronika > Vaterpolisti Srbije u finalu Svetskog prvenstva savladali Hrvatsku sa 11:4; Slavlje u celoj Srbiji, Crnoj Gori, Republici Srpskoj...
Hronika

PDF Štampa El. pošta
nedelja, 09. avgust 2015.

Vaterpolisti Srbije u finalnom okršaj Svetskog prvenstva protiv selekcije Hrvatske pobedili su sa 11:4 i postali prvaci sveta.

Srbija je osvajanjem Svetske lige u junu ranije obezbedila direktno učešće na Olimpijskim igrama sledeće godine u Rio de Žaneiru, a Hrvatska je to pravo stekla plasmanom u finale šampionata u Kazanju.

Vizu za Rio obezbedila je i Grčka koja je osvojila bronzanu medalju pobedom nad Italijom 11:9.

Dobrom odbranom Mitrovića počeo je meč, međutim posle kornera Hrvatska je povela golom Obradovića. Isti igrač imao je još jednu priliku sa distance, ali je srpski golman ovoga puta bio siguran. U nastavku Srbija je imala igrača više, prisutna je nervoza u napadu, a neprecizan je bio Filipović.

U narednom napadu Hrvatska ima igrača više i udvostručuje prednost preko Petkovića. Na isti način odmah uzvraća Prlainović fintom za prvi gol na meču, a Srbija brzo stiže do izjednačenja preko Mandića.

Nastavljena je velika borba na početku druge četvrtine i nekoliko neiskorišćenih napada na obe strane. Odbrane su dobro radile svoj posao, a nešto mirniji period igre prekida Andrija Prlainović drugim golom na meču za preokret ekipe Dejana Savića. Ranđelović je zaradio već drugo isključenje, a u napadu sa igračem više Hrvatska pogađa prečku.

Srbija se potpuno razigrala, pa četvrti gol svom timu donosi Ćuk. Hrvatska je nizala promašaje u drugoj četvrtini u kojoj nije uspela da postigne pogodak, a tačku na prvo poluvreme golom stavlja Filipović za 5:2.

Stefan Mitrović golom otvara treću četvrtinu. Hrvatska posle dužeg vremena postiže gol i zaostatak smanjuje preko Sukna, ali odmah uzvraća Ćuk i Srbija sa igračem više dolazi do novih plus četiri (7:3). Pred kraj treće četvrtine Sukno postiže novi pogodak, on je u finišu imao još jedan pokušaj, a u poslednjim sekundama zapretio je i Burić, ali je rezultat ostao nepromenjen.

Četiri gola prednosti za Srbiju Pijetlović vraća polovinom poslednje četvrtine. Srbija igra sjajno u odbrani, pa Hrvatska ponovo ne koristi igrača više. Naš tim ne staje, novi gol postiže Prlainović, a u listu strelaca upisuje se i Aleksić - 10:4.

Odbrana Srbije na čelu sa golmanom Branislavom Mitrovićem delovala je čvrsto i kompaktno, a u nekoliko navrata su igrači Hrvatske pogađali okvir gola.

Nakon toga uvukla se nervoza u redove Hrvatske, nisu imali pravu ideju u napadu, a Stefan Mitrović je doneo Srbiji „+4”.

Najbolji hrvatski vaterpolista Sandro Sukno je koliko-toliko održavao egal u meču, postigao je dva gola, ali se Ćuk ponovo upisao u strelce za „mirnih” plus tri uoči poslednjih osam minuta.

"Delfini" digli na noge Srbiju, Crnu Goru, Republiku Srpsku...

Uz zvuke sirene, istaknute srpske zastave i povike "Srbija, Srbija", građani Srbije, Republike Srpske i Crne Gore proslavili su pobedu zlatnih vaterpolista Srbije.

Slavlje je bilo organizovano u Beogradu, Kosovskoj Mitrovici, Banjaluci, Herceg Novom i desetinama gradovima Srbije i regiona.

U centru Beograda građani su prilikom proslave blokirali Makedonsku licu i u veseloj atmosferi, bez incidenata, skandirali izabranicima selektora Dejana Savića.

Veliki broj ljudi nosio je zastave i šalove Srbije, dok su se konstantno čule sirene automobila.

Pobeda vaterpolista Srbije u finalu Svetskog prvenstva u Kazanju protiv Hrvatske proslavljena je i u severnom delu Kosovske Mitrovice.

Odmah nakon završetka meča oglasile su se sirene automobila koji su kružili glavnim gradskim ulicama, a građani su na taj način pozdravili svestske vaterpolo šampione.

Slavilo se u kafićima u Kosovskoj Mitrovici i pevalo nakon završetka meca.

U Banjaluci se tradicionalno proslavlja svaka pobeda sportista Srbije na znacajnim takmicenjima.

Centrom Banjaluke, uz zvuke sirene i istaknute srpske zastave i povike "Srbija, Srbija", proslavljana je pobeda srpskih vaterpolista.

Pobedu vatrepolista proslavili su i građani u Herceg Novom.

I građani Jagodine izašli su na ulice i proslavili pobedu Srbije nad Hrvatskom u finalu Svetskog prvenstva u Kazanju.

Doček vaterpolista večeras ispred Doma narodne skupštine

BEOGRAD – Vaterpolo reprezentacija Srbije, koja je osvojila zlatnu medalju na Svetskom prvenstvu u Kazanju, doputovala je danas u Beograd.

Vaterpoliste i stručni štab dočekalo je više stotina ljudi na aerodromu Nikola Tesla.

Pobednički trofej nosio je najmlađi Nikola Jakšić, koji je rekao da mu je čast što igra u ekipi velikih šampiona.

„Osećaj je izvanredan, nadam se da je ovo prvo od mnogih zlata na narednim takmičenjima. Drago mi je što igram sa velikim šampionima. Pobeda u finalu Svetskog prvenstva je sjajna stvar, mislim da smo zasluženo osvojili trofej. ; Presrećan sam”, rekao je Jakšić novinarima.

Skupština Grada Beograda organizovaće večeras doček vaterpolo reprezentacije Srbije ispred Doma narodne skupštine Republike Srbije, povodom osvajanja titule svetskog šampiona u Kazanju.

Muzički program dočeka počinje u 19.00 časova na platou ispred Doma Narodne skupštine, a pojavljivanje šampiona na bini očekuje se oko 20 časova, najavljeno je iz gradske uprave.

Vaterpolo reprezentacija Srbija osvojila je titulu prvaka sveta na šampionatu u Kazanju, pošto je sinoć u finalu savladala Hrvatsku sa 11:4 (2:2, 3:0, 2:2, 4:0).