петак, 26. април 2024.

&

Почетна страна > Хроника > Мадрид: Тенисери Србије поражени су од селекције Хрватске са 2:1, дубл донео Хрватима финале Дејвис купа

субота, 04. децембар 2021.

Хрвати изборили пласман у финале Дејвис купа. Душан Лајовић изгубио је од Борне Гојоа 1:2 (6:4, 3:6, 2:6). Новак Ђоковић савладао Марина Чилића са 2:0 (6:4, 6:2). Дубл Мектић и Павић надиграо је Ђоковића и Крајиновића са 2:0 (7:5, 6:1) и обезбедио противнику финале Дејвис купа. У суботу је на програму друго полуфинале у коме играју Русија и Немачка.

Ђоковић и Крајиновић нису успели да изненаде први дубл света - Меткића и Павића. Хрвати су приказали бољу игру, потврдили улогу фаворита и тако обезбедили свом тиму финале. Наш дубл једину шансу за брејк имао је у последњем гему на мечу и није успео да је искористи, што довољно говори о односу снага на терену.

Противник је од самог старта кренуо силовито. Константно су притискали сервис наших тенисера, пропустили су неколико брејк прилика. Наш дубл се углавном бранио и није успевао да запрети. Неколико покушаја, ипак, недовољно да се озбиљније поремети противник.

Када се очекивало да ће први сет бити решен у тај брејку, Хрвати одузимају сервис нашим тенисерима и освајају први сет - 7:5. Наши нису имали прилике за поправни.

Други сет донео је још бољу игру противника, наши су успели да освоје само први сервис гем у овом сету. Све остало припало је противнику, који уз два брејка долази до победе - 6:1 у другом сету.

Испоставило се да је одлучујући био први меч сигла у коме је Гојо савладао Лајовића после преокрета резултатом 2:1 (4:6, 6:3, 6:2).

Новак Ђоковић је донео наду Србији да у дублу може до финала, савладао је Марина Чилића са 2:0 (6:4, 6:2).

Ипак дубл није успео да изненади и Хрватска је отишла у финале где их очекује дуел са бољим из меча Русија - Немачка.

Србија - Хрватска 5:7, 1:5

На сервис Ђоковића, Хрвати користе брек лопту и сада имају два брејка предности и шансу да сервисом ставе тачку на меч.

Србија - Хрватска 5:7, 1:4

Наши покушавају да узврате, али не успевају, Хрвати уз мало среће свајају сервис гем.

Србија - Хрватска 5:7, 1:3

На сервис Крајиновића противник осваја две везане брејк лопте. Користе прву и долазе до предности.

Србија - Хрватска 5:7, 1:2

Коначно и наши су запретили на сервис Меткића - 0:30. Хрвати успевају да се извуку, 30:30. Везују противници још два сервис винера и освајају гем.

Србија - Хрватска 5:7, 1:1

Србија на сервис Новака са нулом осваја гем.

Србија - Хрватска 5:7, 0:1

Хрвати на сервис Павића освајају уводни гем другог сета.

Србија - Хрватска 5:7

Севис Крајиновића, од 30:0, грвати преокрећу и стижу до брејк и сет лопте. После дуге размене Мектић погађа Ђоковића и Хрвати освајају први сет.

Србија - Хрватска 5:6

Мектић је погодио сваки први сервис што је противнику олакшало освајање гема.

Србија - Хрватска 5:5

Наши узвраћају истом мером.

Србија - Хрватска 4:5

Хрвати на сервис Павића уз један изгубљени поен освајају гем.

Србија - Хрватска 4:4

Хрвати притискају сервис Крајиновића, 0:30. Два добра сервиса нашег тенисера - 30:30. Ипак противник долази до брејк прилике. Још један одличан сервис за изједначење.

Још два добра сервиса и освајамо гем.

Србија - Хрватска 3:4

Још један лагано освојен сервис гем за противнике.

Србија - Хрватска 3:3

На сервис Ђоковића наши су имали 40:0. Међутим Хрвати стижу до изедначења. Ас и још један добар сервис и Србија осваја гем.

Србија - Хрватска 2:3

Хрвати сигурни на свој сервис.

Србија - Хрватска 2:2

Крајиновић добар на свом сервису.

Србија - Хрватска 1:2

Хрвати уз мало проблема освајају свој сервис.

Србија - Хрватска 1:1

Хрвати прете. На сервис Ђоковића освајају три везане брејк прилике. Са три сајна сервиса Новак успева да се извуче. Уследило је још једно изједначење након предности за наше.

Грешка и противник има нову брејк прилику. Севнуо је ас, изједначење. Потом Србија везује још два поена и осваа гем.

Србија - Хрватска 0:1

Хрвати лако освајају свој сервис.

Почео је меч ...

Хрвати сервисом отворили дуел.

Новак Ђоковић и Филип Крајиновић наступају за Србију

Селектор је преломио - Ђоковић и Крајиновић нападају први дубл света Меткића и Павића.

Ђоковић - Чилић 6:4, 6:2, крај

Новак уз једну спашену брејк лопту осваја свој сервис и ставља тачку на ова меч.

Ђоковић - Чилић 6:4, 5:2

Чилић лако осваја свој сервис.

Ђоковић - Чилић 6:4, 5:1

Зтапретио е и Чилић, 30:40, али наш ас успева да се одбрани. Потом везује још два поена и потврђује и други брејк.

Ђоковић - Чилић 6:4, 4:1

Новак је у налету, осваја противников сервис са нулом и сада има два брејка предности.

Ђоковић - Чилић 6:4, 3:1

Лако освојен гем за потврду брејка.

Ђоковић - Чилић 6:4, 2:1

Нови гем на разлику на сервис Чилића - 40:40. Потом наш тенисер стиже до брејк прилике. Ову користи и долази до предности.

Ђоковић - Чилић 6:4, 1:1

Наш тенисер лако осваја свој сервис гем.

Ђоковић - Чилић 6:4, 0:1

Ђоковић напада сервис противника на старту другог сета - 0:30, потом стиже до две везане брејк прилике. Противник успева да се извуче, изјендачење.

Новак стиже и до треће брејк лопте, али и она одолази у неповрат. Потом Чилић везује два поена и осваја уводни гем другог сета.

Ђоковић - Чилић 6:4

Чилић прети, 15:30. Потом осваја две везане брејк прилике. Ђоковић успева да се извуче, изједначење.

Потом Чилић долази до нове прилике да врати брејк. Сјајним другим сервисом на т-линију наш тенисер стиже до изједначења. Грешка Новака и Хрват има нову брејк шансу. уследило је ново изједначење.

Затим наш тенисер осваја прву сет лопту. Користи је.

Ђоковић - Чилић 5:4

Новак успева да од 0:40, стигне до брејк прилике, који користи. Наш тенисер има шансу да сервисом реши сет.

Ђоковић - Чилић 4:4

Чилић је имао 0:30, али наш тенисер загваљујући сјајним сервисима успева да веже четири поена и освоји гем.

Ђоковић - Чилић 3:4

Наставља се велика борба, за сада без брејка.

Ђоковић - Чилић 3:3

Нови гем са нулом за нашег тенисера.

Ђоковић - Чилић 2:3

Уз мало проблема противник добија свој сервис гем.

Ђоковић - Чилић 2:2

Сада прети Чилић, 15:40. Наш тенисер успева да се одбрани, изједначење. Новак везује још два поена и осваја гем.

Ђоковић - Чилић 1:2

Ђоковић притиска сервис противника и осваја прву брејк лопту на мечу. Чилић успева да се одбрани. Наш тенисер стиже и до друге прилике, али и она одлази у неповрат.

Уследила су још два изједначење након предности за противника. Потом Чилић везује два поена и осваја гем.

Ђоковић - Чилић 1:1

Новак без изгубљеног поена осваја свој први сервис гем.

Ђоковић - Чилић 0:1

Чилић сигуран на старту меча.

Меч ће сервисом отворити Чилић

Ђоковић и Чилић на терену

Новак Ђоковић и Марин Чилић су изашли на терен. Након краћег загревања очекујемо почетак меча.

Лајовић – Гојо 6:4, 3:6, 2:6

Борна Гојо доноси предност селекцији Хрватске. Сва три сета имала су суштински исти почетак, у коме је Гојо стицао предност већ на самом старту. Само у првом сету Лајовић је успео то да надомести, док у другом и трећем ништа слично није успео.

Следећи на терену су Ђоковић и Чилић.

Лајовић – Гојо 0:3, 6:4, 3:6

Још један брејк за Гоја који је сада веома близу тога да донесе први поен селекцији Хрватске.

Лајовић – Гојо 0:1, 6:4, 3:6

Поново једна сет почиње брејком хрватског тенисера.

Лајовић – Гојо 6:4, 3:6

Борна Гојо осваја други сет.

Међу публиком, бодрећи своју селекцију, налази се и Лука Модрић, у друштву Фернанда Вердаска...

Лајовић – Гојо 2:4, 6:4

Већ у наредном гему, испоставило се, Лајовић губи још једном свој сервис.

Лајовић – Гојо 2:3, 6:4

Лајовић враћа брејк у петом гему, искористивши другу прилику да тако нешто уради.

Лајовић – Гојо 0:2, 6:4

Други сет има сличан почетак као и први у овом мечу. Гојо осваја први сервис гем, а одмах потом стиже до брејка.

Лајовић – Гојо 0:0, 6:4

Након 1:4 и 0:30 у користи ривала, Лајовић драстично подиже ниво игре, ривал креће чешће да греши и, као резултат, стигло је освајање пет гемова у низу и освајање првог сета у првом мечу, толико важног у овом дуелу.

Лајовић – Гојо 5:4

Нови брејк за српског тенисера, који осваја 13 поена у низу и сада сервира за освајање првог сета.

Лајовић – Гојо 3:4

Лајовић успева да освоји гем на сервису ривалал освојивши пет поена у низу. Можда најава боље партије српског тенисера у наставку...

Лајовић – Гојо 0:2

Хрватски тенисер стиже до првог брејка на мечу. Друга брејк лопта му је била довољна.

Меч је почео...

Први ће на сервису бити хрватски играч...

Меч између Хрватске и Србије ускоро почиње...

Лајовић и Гојо први на терену

Познат је прелиминарни распоред мечева полуфинала Дејвис купа између Србије и Хрватске.

Први на терен излазе "друге табле" Душан Лајовић и Борна Гојо, а управо би овај меч могао бити одлучујући за коначан исход.

После њих играће Новак Ђоковић и Марин Чилић, док ће затим уследити дуел дублова - Ђоковић и Ћаћић против Мектића и Павића.