Početna strana > Hronika > Madrid: Teniseri Srbije poraženi su od selekcije Hrvatske sa 2:1, dubl doneo Hrvatima finale Dejvis kupa

subota, 04. decembar 2021.

Hrvati izborili plasman u finale Dejvis kupa. Dušan Lajović izgubio je od Borne Gojoa 1:2 (6:4, 3:6, 2:6). Novak Đoković savladao Marina Čilića sa 2:0 (6:4, 6:2). Dubl Mektić i Pavić nadigrao je Đokovića i Krajinovića sa 2:0 (7:5, 6:1) i obezbedio protivniku finale Dejvis kupa. U subotu je na programu drugo polufinale u kome igraju Rusija i Nemačka.

Đoković i Krajinović nisu uspeli da iznenade prvi dubl sveta - Metkića i Pavića. Hrvati su prikazali bolju igru, potvrdili ulogu favorita i tako obezbedili svom timu finale. Naš dubl jedinu šansu za brejk imao je u poslednjem gemu na meču i nije uspeo da je iskoristi, što dovoljno govori o odnosu snaga na terenu.

Protivnik je od samog starta krenuo silovito. Konstantno su pritiskali servis naših tenisera, propustili su nekoliko brejk prilika. Naš dubl se uglavnom branio i nije uspevao da zapreti. Nekoliko pokušaja, ipak, nedovoljno da se ozbiljnije poremeti protivnik.

Kada se očekivalo da će prvi set biti rešen u taj brejku, Hrvati oduzimaju servis našim teniserima i osvajaju prvi set - 7:5. Naši nisu imali prilike za popravni.

Drugi set doneo je još bolju igru protivnika, naši su uspeli da osvoje samo prvi servis gem u ovom setu. Sve ostalo pripalo je protivniku, koji uz dva brejka dolazi do pobede - 6:1 u drugom setu.

Ispostavilo se da je odlučujući bio prvi meč sigla u kome je Gojo savladao Lajovića posle preokreta rezultatom 2:1 (4:6, 6:3, 6:2).

Novak Đoković je doneo nadu Srbiji da u dublu može do finala, savladao je Marina Čilića sa 2:0 (6:4, 6:2).

Ipak dubl nije uspeo da iznenadi i Hrvatska je otišla u finale gde ih očekuje duel sa boljim iz meča Rusija - Nemačka.

Srbija - Hrvatska 5:7, 1:5

Na servis Đokovića, Hrvati koriste brek loptu i sada imaju dva brejka prednosti i šansu da servisom stave tačku na meč.

Srbija - Hrvatska 5:7, 1:4

Naši pokušavaju da uzvrate, ali ne uspevaju, Hrvati uz malo sreće svajaju servis gem.

Srbija - Hrvatska 5:7, 1:3

Na servis Krajinovića protivnik osvaja dve vezane brejk lopte. Koriste prvu i dolaze do prednosti.

Srbija - Hrvatska 5:7, 1:2

Konačno i naši su zapretili na servis Metkića - 0:30. Hrvati uspevaju da se izvuku, 30:30. Vezuju protivnici još dva servis vinera i osvajaju gem.

Srbija - Hrvatska 5:7, 1:1

Srbija na servis Novaka sa nulom osvaja gem.

Srbija - Hrvatska 5:7, 0:1

Hrvati na servis Pavića osvajaju uvodni gem drugog seta.

Srbija - Hrvatska 5:7

Sevis Krajinovića, od 30:0, grvati preokreću i stižu do brejk i set lopte. Posle duge razmene Mektić pogađa Đokovića i Hrvati osvajaju prvi set.

Srbija - Hrvatska 5:6

Mektić je pogodio svaki prvi servis što je protivniku olakšalo osvajanje gema.

Srbija - Hrvatska 5:5

Naši uzvraćaju istom merom.

Srbija - Hrvatska 4:5

Hrvati na servis Pavića uz jedan izgubljeni poen osvajaju gem.

Srbija - Hrvatska 4:4

Hrvati pritiskaju servis Krajinovića, 0:30. Dva dobra servisa našeg tenisera - 30:30. Ipak protivnik dolazi do brejk prilike. Još jedan odličan servis za izjednačenje.

Još dva dobra servisa i osvajamo gem.

Srbija - Hrvatska 3:4

Još jedan lagano osvojen servis gem za protivnike.

Srbija - Hrvatska 3:3

Na servis Đokovića naši su imali 40:0. Međutim Hrvati stižu do izednačenja. As i još jedan dobar servis i Srbija osvaja gem.

Srbija - Hrvatska 2:3

Hrvati sigurni na svoj servis.

Srbija - Hrvatska 2:2

Krajinović dobar na svom servisu.

Srbija - Hrvatska 1:2

Hrvati uz malo problema osvajaju svoj servis.

Srbija - Hrvatska 1:1

Hrvati prete. Na servis Đokovića osvajaju tri vezane brejk prilike. Sa tri sajna servisa Novak uspeva da se izvuče. Usledilo je još jedno izjednačenje nakon prednosti za naše.

Greška i protivnik ima novu brejk priliku. Sevnuo je as, izjednačenje. Potom Srbija vezuje još dva poena i osvaa gem.

Srbija - Hrvatska 0:1

Hrvati lako osvajaju svoj servis.

Počeo je meč ...

Hrvati servisom otvorili duel.

Novak Đoković i Filip Krajinović nastupaju za Srbiju

Selektor je prelomio - Đoković i Krajinović napadaju prvi dubl sveta Metkića i Pavića.

Đoković - Čilić 6:4, 6:2, kraj

Novak uz jednu spašenu brejk loptu osvaja svoj servis i stavlja tačku na ova meč.

Đoković - Čilić 6:4, 5:2

Čilić lako osvaja svoj servis.

Đoković - Čilić 6:4, 5:1

Ztapretio e i Čilić, 30:40, ali naš as uspeva da se odbrani. Potom vezuje još dva poena i potvrđuje i drugi brejk.

Đoković - Čilić 6:4, 4:1

Novak je u naletu, osvaja protivnikov servis sa nulom i sada ima dva brejka prednosti.

Đoković - Čilić 6:4, 3:1

Lako osvojen gem za potvrdu brejka.

Đoković - Čilić 6:4, 2:1

Novi gem na razliku na servis Čilića - 40:40. Potom naš teniser stiže do brejk prilike. Ovu koristi i dolazi do prednosti.

Đoković - Čilić 6:4, 1:1

Naš teniser lako osvaja svoj servis gem.

Đoković - Čilić 6:4, 0:1

Đoković napada servis protivnika na startu drugog seta - 0:30, potom stiže do dve vezane brejk prilike. Protivnik uspeva da se izvuče, izjendačenje.

Novak stiže i do treće brejk lopte, ali i ona odolazi u nepovrat. Potom Čilić vezuje dva poena i osvaja uvodni gem drugog seta.

Đoković - Čilić 6:4

Čilić preti, 15:30. Potom osvaja dve vezane brejk prilike. Đoković uspeva da se izvuče, izjednačenje.

Potom Čilić dolazi do nove prilike da vrati brejk. Sjajnim drugim servisom na t-liniju naš teniser stiže do izjednačenja. Greška Novaka i Hrvat ima novu brejk šansu. usledilo je novo izjednačenje.

Zatim naš teniser osvaja prvu set loptu. Koristi je.

Đoković - Čilić 5:4

Novak uspeva da od 0:40, stigne do brejk prilike, koji koristi. Naš teniser ima šansu da servisom reši set.

Đoković - Čilić 4:4

Čilić je imao 0:30, ali naš teniser zagvaljujući sjajnim servisima uspeva da veže četiri poena i osvoji gem.

Đoković - Čilić 3:4

Nastavlja se velika borba, za sada bez brejka.

Đoković - Čilić 3:3

Novi gem sa nulom za našeg tenisera.

Đoković - Čilić 2:3

Uz malo problema protivnik dobija svoj servis gem.

Đoković - Čilić 2:2

Sada preti Čilić, 15:40. Naš teniser uspeva da se odbrani, izjednačenje. Novak vezuje još dva poena i osvaja gem.

Đoković - Čilić 1:2

Đoković pritiska servis protivnika i osvaja prvu brejk loptu na meču. Čilić uspeva da se odbrani. Naš teniser stiže i do druge prilike, ali i ona odlazi u nepovrat.

Usledila su još dva izjednačenje nakon prednosti za protivnika. Potom Čilić vezuje dva poena i osvaja gem.

Đoković - Čilić 1:1

Novak bez izgubljenog poena osvaja svoj prvi servis gem.

Đoković - Čilić 0:1

Čilić siguran na startu meča.

Meč će servisom otvoriti Čilić

Đoković i Čilić na terenu

Novak Đoković i Marin Čilić su izašli na teren. Nakon kraćeg zagrevanja očekujemo početak meča.

Lajović – Gojo 6:4, 3:6, 2:6

Borna Gojo donosi prednost selekciji Hrvatske. Sva tri seta imala su suštinski isti početak, u kome je Gojo sticao prednost već na samom startu. Samo u prvom setu Lajović je uspeo to da nadomesti, dok u drugom i trećem ništa slično nije uspeo.

Sledeći na terenu su Đoković i Čilić.

Lajović – Gojo 0:3, 6:4, 3:6

Još jedan brejk za Goja koji je sada veoma blizu toga da donese prvi poen selekciji Hrvatske.

Lajović – Gojo 0:1, 6:4, 3:6

Ponovo jedna set počinje brejkom hrvatskog tenisera.

Lajović – Gojo 6:4, 3:6

Borna Gojo osvaja drugi set.

Među publikom, bodreći svoju selekciju, nalazi se i Luka Modrić, u društvu Fernanda Verdaska...

Lajović – Gojo 2:4, 6:4

Već u narednom gemu, ispostavilo se, Lajović gubi još jednom svoj servis.

Lajović – Gojo 2:3, 6:4

Lajović vraća brejk u petom gemu, iskoristivši drugu priliku da tako nešto uradi.

Lajović – Gojo 0:2, 6:4

Drugi set ima sličan početak kao i prvi u ovom meču. Gojo osvaja prvi servis gem, a odmah potom stiže do brejka.

Lajović – Gojo 0:0, 6:4

Nakon 1:4 i 0:30 u koristi rivala, Lajović drastično podiže nivo igre, rival kreće češće da greši i, kao rezultat, stiglo je osvajanje pet gemova u nizu i osvajanje prvog seta u prvom meču, toliko važnog u ovom duelu.

Lajović – Gojo 5:4

Novi brejk za srpskog tenisera, koji osvaja 13 poena u nizu i sada servira za osvajanje prvog seta.

Lajović – Gojo 3:4

Lajović uspeva da osvoji gem na servisu rivalal osvojivši pet poena u nizu. Možda najava bolje partije srpskog tenisera u nastavku...

Lajović – Gojo 0:2

Hrvatski teniser stiže do prvog brejka na meču. Druga brejk lopta mu je bila dovoljna.

Meč je počeo...

Prvi će na servisu biti hrvatski igrač...

Meč između Hrvatske i Srbije uskoro počinje...

Lajović i Gojo prvi na terenu

Poznat je preliminarni raspored mečeva polufinala Dejvis kupa između Srbije i Hrvatske.

Prvi na teren izlaze "druge table" Dušan Lajović i Borna Gojo, a upravo bi ovaj meč mogao biti odlučujući za konačan ishod.

Posle njih igraće Novak Đoković i Marin Čilić, dok će zatim uslediti duel dublova - Đoković i Ćaćić protiv Mektića i Pavića.