Početna strana > Hronika > SP u Kazanju: Vaterpolisti Srbije pobedili Japan sa 19:9
Hronika

SP u Kazanju: Vaterpolisti Srbije pobedili Japan sa 19:9

PDF Štampa El. pošta
sreda, 29. jul 2015.

KAZANj - Vaterpolo reprezentacija Srbije savladala je danas u Kazanju selekciju Japana sa 19:9 (2:1, 6:2, 5:3, 6:3), u utakmici 2. kola D grupe prvenstva sveta.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Slobodan Nikić sa šest golova, Duško Pijetlović je dao četiri, Andrija Prlainović tri, Stefan Mitrović je dva puta bio strelac, dok su po jedan gol dali Nikola Jakšić, Dušan Mandić, Miloš Čuk i Sava Ranđelović. U Japanu su najbolji bili Kođi Takei i Keigo Okava sa po tri gola.

Izabranici Dejana Savića su opušteno ušli u meč, pa u prvoj četvrtini nisu uspeli da iskoriste ni situaciju kada je golman Japana Kacuki Tanamura zaradio isključenje. Japan je prvi poveo na utakmici preko Kođija Takeija sa 1:0, da bi Srbija golovima Nikića i Prlainovića do kraja prve deonice, ipak, preokrenula rezultat na 2:1.

Za razliku od prve, vaterpolisti Srbije su drugu četvrtinu sjajno otvorili, pa su vrlo brzo, dobrom odbranom i još boljim napadom, stigli do prednosti od 6:1. Do kraja tog dela igre viđena su po dva gola na obe strane, tako da se na veliki odmor otišlo rezultatom 8:2.

Srbija je otpor Japana slomila u drugoj četvrtini i rešila pitanje pobednika na ovom meču, a do kraja utakmice je bez problema sačuvala prednost.

Očekivanim uspehom izabranici selektora Dejana Savića praktično su otvorili vrata direktnog plasmana u četvrtfinale, nakon što su prethodno na startu nadigrali glavnog konkurenta u grupi, Crnu Goru (11:8).

U poslednjem 3. kolu Srbija se u petak od 11.10 sati sastaje sa Australijom, koja je ranije danas odigrala protiv Crne Gore nerešeno 5:5 (0:2, 1:1, 1:1, 3:1).

Tabela: Srbija 4 boda, Australija 3, Crna Gora 1, Japan 0.