петак, 29. март 2024.

&

Почетна страна > Хроника > СП у Казању: Ватерполисти Србије победили Јапан са 19:9

СП у Казању: Ватерполисти Србије победили Јапан са 19:9

среда, 29. јул 2015.

КАЗАЊ - Ватерполо репрезентација Србије савладала је данас у Казању селекцију Јапана са 19:9 (2:1, 6:2, 5:3, 6:3), у утакмици 2. кола Д групе првенства света.

Најефикаснији у победничкој екипи био је Слободан Никић са шест голова, Душко Пијетловић је дао четири, Андрија Прлаиновић три, Стефан Митровић је два пута био стрелац, док су по један гол дали Никола Јакшић, Душан Мандић, Милош Чук и Сава Ранђеловић. У Јапану су најбољи били Кођи Такеи и Кеиго Окава са по три гола.

Изабраници Дејана Савића су опуштено ушли у меч, па у првој четвртини нису успели да искористе ни ситуацију када је голман Јапана Кацуки Танамура зарадио искључење. Јапан је први повео на утакмици преко Кођија Такеија са 1:0, да би Србија головима Никића и Прлаиновића до краја прве деонице, ипак, преокренула резултат на 2:1.

За разлику од прве, ватерполисти Србије су другу четвртину сјајно отворили, па су врло брзо, добром одбраном и још бољим нападом, стигли до предности од 6:1. До краја тог дела игре виђена су по два гола на обе стране, тако да се на велики одмор отишло резултатом 8:2.

Србија је отпор Јапана сломила у другој четвртини и решила питање победника на овом мечу, а до краја утакмице је без проблема сачувала предност.

Очекиваним успехом изабраници селектора Дејана Савића практично су отворили врата директног пласмана у четвртфинале, након што су претходно на старту надиграли главног конкурента у групи, Црну Гору (11:8).

У последњем 3. колу Србија се у петак од 11.10 сати састаје са Аустралијом, која је раније данас одиграла против Црне Горе нерешено 5:5 (0:2, 1:1, 1:1, 3:1).

Табела: Србија 4 бода, Аустралија 3, Црна Гора 1, Јапан 0.