петак, 26. април 2024.

&

Почетна страна > Хроника > СП у фудбалу: Репрезентација Шпанија савладала Иран резултатом 1:0; Уругвај - Саудијска Арабија 1:0; Португалија - Мароко 1:0

среда, 20. јун 2018.

Фудбалери Шпаније савладали су Иран резултатом 1:0 у другом колу Групе Б. Иранци су дуго одолевали нападима Шпаније, али је одбрамбени бедем пробио Дијего Коста у 54. минуту.

Иранци су поштено намучили Шпанце у првом полувремену, пошто су само мислили како да сачувају свој го.

Шпанија је, потпуно очекивано, имала лопту, имала контролу, али није имала нити једну добру прилику у првих 45 минута.

О доминацији Шпаније најбоље говори податак да су вдуже лопту у ногама имали Серхио Рамос и Иско од читаве репрезентације Ирана.

И у наставку иста слика - Шпанија обиграва око шеснаестерца Ирана, а Рамос и Пике, централни бекови Шпаније, су на 40 метара од противничког гола.

Ипак, успела је "фурија" да пробије ирански бедем у 54. минуту. Инијеста је проиграо Дијега Косту, овај се окренуо у казненом простору, а један дефанзивац Ирана је, у покушају да избаци лопту, "напуцао" Косту, а лопта је завршила у мрежи.

Иран се онда отворио, истина не превише, али довољно да запрети голу Давида Де Хее.

После једног прекида, Езатолахи је успео да матира голмана Шпаније. Иранци су уредно прославили гол, али је главни судија Андрес Куња из Уругваја, после консултација са судијама који прегледају видео снимак, поништио погодак због офсајда.

Шпанци су до краја контролисали меч и успели да сачувају гол предности.

Овако је протекао меч:

21.55 - Крај меча.

21.20 - Затресла се мрежа Давида Де Хее, прославили су Иранци погодак, али је гол поништен због офсајда.

21.13 - ГООЛ! Чудним сплетом околности, Шпанија је дошла до предности. Гол се приписује Дијегу Кости, којег је лопта ударила у ногу и завршила у мрежи Ирана.

21.10 - Невероватан податак - лопта је дуже била у ногама Иска и Серхија Рамоса, него у ногама читавог тима Ирана.

21.05 - Почело је друго полувреме.

20.47 - Шпанија је потпуно доминирала у првом делу игре, али није успела да пробије одбрану противника. Иран игра изузетно дисциплиновано у одбрани, па Шпанци нису успели да направе било какву изгледну прилику.

20.15 - Шпанци, очекивано, имају лопту, имају посед, контролишу меч. Играју стрпљиво, покушавајући да пробију задњу линију Ирана, која је врло чврста и дисциплинована.

20.00 - Почео је меч у Казању, Шпанци имају лопту.

19.10 - Познати су и састави тимова уочи меча Ирана и Шпаније...

"Фурија" је у првом колу одиграла праву "ролеркостер" утакмицу са комшијама из Португалије, водила са 3:2 до последњег минута али ипак освојила само бод (Роналдо погодио из слободног ударца за 3:3).

Стога, иазбраници новог селектора Фернанда Јера имају императив победе против Иранаца, који су пак у финишу меча, истина уз пуно среће, дошли до победе на премијери против Марока (1:0).

Шпанци јесу изразити фаворити у овом сусрету, али упорност и дициплинованост азијској селекцији даје какву-такву наду да могу напустити терен у Казању уздигнуте главе.

Биће то први, историјски дуел две селекције.

Седмог дана на Светском првенству у Русији играју се три меча. На "Лужники стадиону" у Москви, у првом мечу другог кола Групе Б на Светском првенству у Русији, Португалија је победила Мароко резултатом 1:0.

У другом колу групе А на Светском првенству, фудбалска репрезентација Уругваја одиграла је меч са селекцијом Саудијске Арабије. Уругвај је победио резултатом 1:0, а репрезентацији је ова победа донела пласман у наредну фазу.

За крај данашњег такмичарског дана, од 20 часова игра се други меч другог кола Групе Б између Ирана и Шпаније.

УРУГВАЈ - САУДИЈСКА АРАБИЈА 1:0

Фудбалери Уругваја пласирали су се у осмину финала Светског првенства у Русији, пошто су и други меч у Групи А решили у своју корист минималним резултатом.

Луис Суарез донео Урусима нова три бода. Русија такође остварила пласман у осмину финала.

Луис Суарез постигао је гол у 23. минуту, којим је Уругвај стигао до победе над Саудијском Арабијом у Ростову.

Два гола, шест бодова - сасвим довољно за пласман у осмину финала Мундијала, али игра Уругваја разочарала је многе љубитеље фудбала.

Саудијска Арабија је још једном показала да је једна од најлошијих екипа на турниру, а за 90 минута изабраници Хуана Антонија Пиција нису успели озбиљније да угрозе гол Муслере.

Победа уругваја значи да је и Русија математички остварила пласман међу 16 најбољих екипа на шампионату, а ко ће заузети прво место у Групи А знаће се после последњег кола и директног окршаја Уругвајаца и домаћина.

Саудијска Арабија остаје на зачељу групе без бодова, заједно са селекцијом Египта, са којом ће се састати 25. јуна

18.24 – Карлос Санчез пропушта најозбиљнију прилику у другом делу, нема промене резултата. Саудијци покушавају да стигну до изједначења, али је одбрана Уругваја превише чврста да би противнику дозволила прилику.

18.02 – Настављен је меч.

17.47 – Полувреме, Уругвај води против Саудијске Арабије 1:0.

17.22 – ГОООЛ! Луис Суарез прекида успаванку у Ростову и доноси предност Уругвају у 23. минуту!

17.00 – Почео је меч у Ростову.

Утакмица се игра на Ростов арени, а главни судија је Клермон Турпан из Француске.

ПОРТУГАЛИЈА - МАРОКО 1:0

Гол Кристијана Роналда у четвртом минуту утакмице готово да је био једини детаљ вредан помена са меча на стадиону "Лужники".

Остатак меча протекао је у настојањима Мароканац да угрозе голмана Руија Патрисија, али осим неколико слабих покушаја, Бутаиб, Амрабат и Беланда нису успели опасније да угрозе одбрану шампиона Европе.

Португалци су се одлучили да чувају резултат, повремено је Роналдо покушавао, а најбоље прилике имао је из слободних удараца са 20-ак мертара.

Ипак, Роналдо је успео да обори још један рекорд. Наиме, поготком против Марока постао је Европљанин са највише голова у дресу са националним грбом, претекавши Ференца Пушкаша.

Мароканци у два меча нису постигли гол, нису освојили бод, па елиминација са Светског првенства изгледа као већ извесна ствар.

Португалија је тако стигла до четири освојена бода, Иран има три, Шпанија један, Мароко је без бодова, с тим да касније вечерас Шпанија и Иран играју меч другог кола.

Ток меча:

15.52 – Крај меча, Португалија је савладала Мароко са 1:0.

15.45 – Мароко има све мање времена да постигне први гол на шампионату и избегне елиминацију већ после два одиграна меча.

15.15 – Све опаснији напади Марока, два пута је покушао Беланда, али је Руи Патрисио сигурно интервенисао.

15.03 – Настављен је меч у Москви

14.48 – Не превише занимљиво прво полувреме, Португалија води против Марока 1:0.

Покушавају Мароканци да изједначе резултат, али одбрана Португалије је на висини задатка. Осим поготка Роналда, шампиони Европе су мало тога показали у првих 45 минута.

14.04 – ГОООЛ! Кристијано Роналдо у четвртом минуту постиже четврти погодак на шампионату, Португалија води 1:0.

14.00 – Почео је меч.

13.55 – Утакмица се игра на стадиону Лужники у Москви, а главни судија је Американац Марк Гајгер.

Дан отвара меч Групе Б између Португалије и Марока, сусрет се игра на "Лужњики стадиону" у Москви са почетком у 14.00 часова.

Роналдо и другови у овај меч улазе као фаворити. После нерешеног резултата у првом колу против Шпаније (3:3), Португалија се нада тријумфу у овом мечу за наставак борбе за пласман у другу фазу такмичења.

С друге стране екипи Марока после пораза у првом колу од Ирана (0:1) игра само победа у овом сусрету и африканци морају да се надају великом изненађењу против фаворита.

Други меч дана, на "Ростов Арени" од 17.00 часова играју Уругвај и Саудијска Арабија у сусрету другог кола Групе А.

Уругвај, који је важио за највећег фаворита да из ове групе прође у наставак такмичења са прве позиције, у првом колу се мучио са Египтом без Салаха. Славили су минималним резултатом.

Са друге стране, Саудијска Арабија претепела је најубедљивији пораз у досадашњем делу Светског купа. Декласирани су на отварању од Русије са 5:0 и већ сада их сви отписују у борби за нокаут фазу.

Да ли могу да се врате и направе изненађење против великог фаворита Уругваја, које би им оставило наду да могу даље. Уколико буду поражени чека их ревијална утакмица у трећем колу са Египтом.

Дан затвара други меч другог кола Групе Б. На "Казањ Арени" од 20.00 часова играју Иран и Шпанија.

Шпанци након ремија са Португалијом траже победу, сигурно ће Иран после победе над Мароком покушати да изненади фаворита и обезбеди другу фазу такмичења.

Шпанци ништа неће препустити случају, напад је одлично функционисао и у првом мечу против Португалије, међутим, феноменални Роналдо је успео да надмудри одбрану и то три пута.

Ипак, Иранци немају таквог појединца, али имају дисциплиновану екипу, која ће сигурно намучити противника.