Početna strana > Hronika > SP u fudbalu: Reprezentacija Španija savladala Iran rezultatom 1:0; Urugvaj - Saudijska Arabija 1:0; Portugalija - Maroko 1:0

sreda, 20. jun 2018.

Fudbaleri Španije savladali su Iran rezultatom 1:0 u drugom kolu Grupe B. Iranci su dugo odolevali napadima Španije, ali je odbrambeni bedem probio Dijego Kosta u 54. minutu.

Iranci su pošteno namučili Špance u prvom poluvremenu, pošto su samo mislili kako da sačuvaju svoj go.

Španija je, potpuno očekivano, imala loptu, imala kontrolu, ali nije imala niti jednu dobru priliku u prvih 45 minuta.

O dominaciji Španije najbolje govori podatak da su vduže loptu u nogama imali Serhio Ramos i Isko od čitave reprezentacije Irana.

I u nastavku ista slika - Španija obigrava oko šesnaesterca Irana, a Ramos i Pike, centralni bekovi Španije, su na 40 metara od protivničkog gola.

Ipak, uspela je "furija" da probije iranski bedem u 54. minutu. Inijesta je proigrao Dijega Kostu, ovaj se okrenuo u kaznenom prostoru, a jedan defanzivac Irana je, u pokušaju da izbaci loptu, "napucao" Kostu, a lopta je završila u mreži.

Iran se onda otvorio, istina ne previše, ali dovoljno da zapreti golu Davida De Hee.

Posle jednog prekida, Ezatolahi je uspeo da matira golmana Španije. Iranci su uredno proslavili gol, ali je glavni sudija Andres Kunja iz Urugvaja, posle konsultacija sa sudijama koji pregledaju video snimak, poništio pogodak zbog ofsajda.

Španci su do kraja kontrolisali meč i uspeli da sačuvaju gol prednosti.

Ovako je protekao meč:

21.55 - Kraj meča.

21.20 - Zatresla se mreža Davida De Hee, proslavili su Iranci pogodak, ali je gol poništen zbog ofsajda.

21.13 - GOOL! Čudnim spletom okolnosti, Španija je došla do prednosti. Gol se pripisuje Dijegu Kosti, kojeg je lopta udarila u nogu i završila u mreži Irana.

21.10 - Neverovatan podatak - lopta je duže bila u nogama Iska i Serhija Ramosa, nego u nogama čitavog tima Irana.

21.05 - Počelo je drugo poluvreme.

20.47 - Španija je potpuno dominirala u prvom delu igre, ali nije uspela da probije odbranu protivnika. Iran igra izuzetno disciplinovano u odbrani, pa Španci nisu uspeli da naprave bilo kakvu izglednu priliku.

20.15 - Španci, očekivano, imaju loptu, imaju posed, kontrolišu meč. Igraju strpljivo, pokušavajući da probiju zadnju liniju Irana, koja je vrlo čvrsta i disciplinovana.

20.00 - Počeo je meč u Kazanju, Španci imaju loptu.

19.10 - Poznati su i sastavi timova uoči meča Irana i Španije...

"Furija" je u prvom kolu odigrala pravu "rolerkoster" utakmicu sa komšijama iz Portugalije, vodila sa 3:2 do poslednjeg minuta ali ipak osvojila samo bod (Ronaldo pogodio iz slobodnog udarca za 3:3).

Stoga, iazbranici novog selektora Fernanda Jera imaju imperativ pobede protiv Iranaca, koji su pak u finišu meča, istina uz puno sreće, došli do pobede na premijeri protiv Maroka (1:0).

Španci jesu izraziti favoriti u ovom susretu, ali upornost i diciplinovanost azijskoj selekciji daje kakvu-takvu nadu da mogu napustiti teren u Kazanju uzdignute glave.

Biće to prvi, istorijski duel dve selekcije.

Sedmog dana na Svetskom prvenstvu u Rusiji igraju se tri meča. Na "Lužniki stadionu" u Moskvi, u prvom meču drugog kola Grupe B na Svetskom prvenstvu u Rusiji, Portugalija je pobedila Maroko rezultatom 1:0.

U drugom kolu grupe A na Svetskom prvenstvu, fudbalska reprezentacija Urugvaja odigrala je meč sa selekcijom Saudijske Arabije. Urugvaj je pobedio rezultatom 1:0, a reprezentaciji je ova pobeda donela plasman u narednu fazu.

Za kraj današnjeg takmičarskog dana, od 20 časova igra se drugi meč drugog kola Grupe B između Irana i Španije.

URUGVAJ - SAUDIJSKA ARABIJA 1:0

Fudbaleri Urugvaja plasirali su se u osminu finala Svetskog prvenstva u Rusiji, pošto su i drugi meč u Grupi A rešili u svoju korist minimalnim rezultatom.

Luis Suarez doneo Urusima nova tri boda. Rusija takođe ostvarila plasman u osminu finala.

Luis Suarez postigao je gol u 23. minutu, kojim je Urugvaj stigao do pobede nad Saudijskom Arabijom u Rostovu.

Dva gola, šest bodova - sasvim dovoljno za plasman u osminu finala Mundijala, ali igra Urugvaja razočarala je mnoge ljubitelje fudbala.

Saudijska Arabija je još jednom pokazala da je jedna od najlošijih ekipa na turniru, a za 90 minuta izabranici Huana Antonija Picija nisu uspeli ozbiljnije da ugroze gol Muslere.

Pobeda urugvaja znači da je i Rusija matematički ostvarila plasman među 16 najboljih ekipa na šampionatu, a ko će zauzeti prvo mesto u Grupi A znaće se posle poslednjeg kola i direktnog okršaja Urugvajaca i domaćina.

Saudijska Arabija ostaje na začelju grupe bez bodova, zajedno sa selekcijom Egipta, sa kojom će se sastati 25. juna

18.24 – Karlos Sančez propušta najozbiljniju priliku u drugom delu, nema promene rezultata. Saudijci pokušavaju da stignu do izjednačenja, ali je odbrana Urugvaja previše čvrsta da bi protivniku dozvolila priliku.

18.02 – Nastavljen je meč.

17.47 – Poluvreme, Urugvaj vodi protiv Saudijske Arabije 1:0.

17.22 – GOOOL! Luis Suarez prekida uspavanku u Rostovu i donosi prednost Urugvaju u 23. minutu!

17.00 – Počeo je meč u Rostovu.

Utakmica se igra na Rostov areni, a glavni sudija je Klermon Turpan iz Francuske.

PORTUGALIJA - MAROKO 1:0

Gol Kristijana Ronalda u četvrtom minutu utakmice gotovo da je bio jedini detalj vredan pomena sa meča na stadionu "Lužniki".

Ostatak meča protekao je u nastojanjima Marokanac da ugroze golmana Ruija Patrisija, ali osim nekoliko slabih pokušaja, Butaib, Amrabat i Belanda nisu uspeli opasnije da ugroze odbranu šampiona Evrope.

Portugalci su se odlučili da čuvaju rezultat, povremeno je Ronaldo pokušavao, a najbolje prilike imao je iz slobodnih udaraca sa 20-ak mertara.

Ipak, Ronaldo je uspeo da obori još jedan rekord. Naime, pogotkom protiv Maroka postao je Evropljanin sa najviše golova u dresu sa nacionalnim grbom, pretekavši Ferenca Puškaša.

Marokanci u dva meča nisu postigli gol, nisu osvojili bod, pa eliminacija sa Svetskog prvenstva izgleda kao već izvesna stvar.

Portugalija je tako stigla do četiri osvojena boda, Iran ima tri, Španija jedan, Maroko je bez bodova, s tim da kasnije večeras Španija i Iran igraju meč drugog kola.

Tok meča:

15.52 – Kraj meča, Portugalija je savladala Maroko sa 1:0.

15.45 – Maroko ima sve manje vremena da postigne prvi gol na šampionatu i izbegne eliminaciju već posle dva odigrana meča.

15.15 – Sve opasniji napadi Maroka, dva puta je pokušao Belanda, ali je Rui Patrisio sigurno intervenisao.

15.03 – Nastavljen je meč u Moskvi

14.48 – Ne previše zanimljivo prvo poluvreme, Portugalija vodi protiv Maroka 1:0.

Pokušavaju Marokanci da izjednače rezultat, ali odbrana Portugalije je na visini zadatka. Osim pogotka Ronalda, šampioni Evrope su malo toga pokazali u prvih 45 minuta.

14.04 – GOOOL! Kristijano Ronaldo u četvrtom minutu postiže četvrti pogodak na šampionatu, Portugalija vodi 1:0.

14.00 – Počeo je meč.

13.55 – Utakmica se igra na stadionu Lužniki u Moskvi, a glavni sudija je Amerikanac Mark Gajger.

Dan otvara meč Grupe B između Portugalije i Maroka, susret se igra na "Lužnjiki stadionu" u Moskvi sa početkom u 14.00 časova.

Ronaldo i drugovi u ovaj meč ulaze kao favoriti. Posle nerešenog rezultata u prvom kolu protiv Španije (3:3), Portugalija se nada trijumfu u ovom meču za nastavak borbe za plasman u drugu fazu takmičenja.

S druge strane ekipi Maroka posle poraza u prvom kolu od Irana (0:1) igra samo pobeda u ovom susretu i afrikanci moraju da se nadaju velikom iznenađenju protiv favorita.

Drugi meč dana, na "Rostov Areni" od 17.00 časova igraju Urugvaj i Saudijska Arabija u susretu drugog kola Grupe A.

Urugvaj, koji je važio za najvećeg favorita da iz ove grupe prođe u nastavak takmičenja sa prve pozicije, u prvom kolu se mučio sa Egiptom bez Salaha. Slavili su minimalnim rezultatom.

Sa druge strane, Saudijska Arabija pretepela je najubedljiviji poraz u dosadašnjem delu Svetskog kupa. Deklasirani su na otvaranju od Rusije sa 5:0 i već sada ih svi otpisuju u borbi za nokaut fazu.

Da li mogu da se vrate i naprave iznenađenje protiv velikog favorita Urugvaja, koje bi im ostavilo nadu da mogu dalje. Ukoliko budu poraženi čeka ih revijalna utakmica u trećem kolu sa Egiptom.

Dan zatvara drugi meč drugog kola Grupe B. Na "Kazanj Areni" od 20.00 časova igraju Iran i Španija.

Španci nakon remija sa Portugalijom traže pobedu, sigurno će Iran posle pobede nad Marokom pokušati da iznenadi favorita i obezbedi drugu fazu takmičenja.

Španci ništa neće prepustiti slučaju, napad je odlično funkcionisao i u prvom meču protiv Portugalije, međutim, fenomenalni Ronaldo je uspeo da nadmudri odbranu i to tri puta.

Ipak, Iranci nemaju takvog pojedinca, ali imaju disciplinovanu ekipu, koja će sigurno namučiti protivnika.