петак, 26. април 2024.

&

Почетна страна > Хроника > СП у фубалу: Русија победила у првој утакмици Мундијала Саудијску Арабију резултатом 5:0

четвртак, 14. јун 2018.

Утакмицом између селекција организатора Русије и репрезентације Саудијске Арабије на велелепном стадиону "Лужњики" у Москви почело је 21. по реду Светско првенство у фудбалу.

Фудбалери Русије савладали су селекцију Саудијске Арабије са 5:0 у мечу отварања Светског првенства на стадиону "Лужњики“.

18.55 – 18.53 - Крај меча, убедљива победа Русије на старту Мундијала од 5:0 против Саудијске Арабије.

18.53 – ГОООООЛ! Головин постиже прелеп гол из прекида за убедљивих 5:0.

18.51 – ГООООЛ! Мајсторија Черишева за крај, 4:0 води Русија. Други гол Черишева, који је ушао са клупе, сјајан шут спољним делом стопала са велике дистанце.

18.31 – ГОООЛ! 3:0 за Русију у 72. минуту, Џуба је стрелац. Само пар минута након што је ушао у игру нападач користи добар центаршут Головина и тресе мрежу Саудијске Арабије.

18.25 – Ни у 20 минута игре у другом полувремену се није много тога променило, Русија има иницијативу меча и покушава да дође до трећег поготка, што им је умало пошло за руком преко шанси Самедова и Черишева.

17.50 – Завршено је прво полувреме на стадиону "Лужњики", Русија води са 2:0.

17.44 – ГООООЛ! Русија води 2:0 од 43. минута, стрелац је Черишев. Одличан контра напад домаће селекције, нешто слабија лопта Зобнина ка Черишеву, који је успео на леп начин да превари своје чуваре и ефектно пошаље лопту иза леђа голмана противника. Русија – Саудијска Арабија 2:0

17.25 – Један од најбољих фудбалера Русије Алан Џагоев меч завршава у 24. минуту због повреде задње ложе. Денис Черишев је на терену.

17.13 – ГОООЛ! Русија води са 1:0 од 12. минута, стрелац је Газински. Нападала је Русија из минута у минут, а након корнера лопта се одбила до Зобнина, који је упутио центаршут у шеснаестерац противника, тамо се одлично сналази Газински који главом смешта лопту у мрежу. Русија – Саудијска Арабија 1:0

17.00 – Почео је први меч на Мундијалу у Русији између домаће селекције и Саудијске Арабије.

Русија, коју многи сврставају у лошије селекције на Мундијалу, углавном кроз домаћи терен и атмосферу тражи своје шансе за пласман у нокаут фазу такмичења.

Осим улоге организатора која је више него олакшала пласман Русије на Светско првенство, домаћину у корист иде и жреб који је одредио да се у Групи А састају са селекцијама Уругваја, Египта и Саудијске Арабије.

Први противник и можда и кључни меч ће бити и меч отварања првенства, у којем Русија тражи евентуалну победу против "арапских соколова", којом би имали нешто мирнији ток у групи.

Саудијска Арабија са друге стране важи за једног од тогалних аутсајдера на такмичењу, али са жељом да већ од прве утакмице разбије ту етикету.

Екипу са клупе предводи Аргентинац Хуан Антонио Пици, неко ко је са Чилеом освојио Копа Америку и неко ко ради добар посао и на новом ангажману.

"Арапски соколови" су били задовољни жребом и надају се да могу да направе изненађење у Групи А.

Меч отварања Светског првенства између Русије и Саудијске Арабије игра се на стадиону "Лужњики", једном од највећих и најбољих на свету, који ће без сумње бити крцат и спреман за спектакл какво је Светско првенство.

Видети још:

Русија: Великим спектаклом у Москви свечано отворено Светско првенство у фудбалу