Početna strana > Hronika > SP u fubalu: Rusija pobedila u prvoj utakmici Mundijala Saudijsku Arabiju rezultatom 5:0
Hronika

PDF Štampa El. pošta
četvrtak, 14. jun 2018.

Utakmicom između selekcija organizatora Rusije i reprezentacije Saudijske Arabije na velelepnom stadionu "Lužnjiki" u Moskvi počelo je 21. po redu Svetsko prvenstvo u fudbalu.

Fudbaleri Rusije savladali su selekciju Saudijske Arabije sa 5:0 u meču otvaranja Svetskog prvenstva na stadionu "Lužnjiki“.

18.55 – 18.53 - Kraj meča, ubedljiva pobeda Rusije na startu Mundijala od 5:0 protiv Saudijske Arabije.

18.53 – GOOOOOL! Golovin postiže prelep gol iz prekida za ubedljivih 5:0.

18.51 – GOOOOL! Majstorija Čeriševa za kraj, 4:0 vodi Rusija. Drugi gol Čeriševa, koji je ušao sa klupe, sjajan šut spoljnim delom stopala sa velike distance.

18.31 – GOOOL! 3:0 za Rusiju u 72. minutu, DŽuba je strelac. Samo par minuta nakon što je ušao u igru napadač koristi dobar centaršut Golovina i trese mrežu Saudijske Arabije.

18.25 – Ni u 20 minuta igre u drugom poluvremenu se nije mnogo toga promenilo, Rusija ima inicijativu meča i pokušava da dođe do trećeg pogotka, što im je umalo pošlo za rukom preko šansi Samedova i Čeriševa.

17.50 – Završeno je prvo poluvreme na stadionu "Lužnjiki", Rusija vodi sa 2:0.

17.44 – GOOOOL! Rusija vodi 2:0 od 43. minuta, strelac je Čerišev. Odličan kontra napad domaće selekcije, nešto slabija lopta Zobnina ka Čeriševu, koji je uspeo na lep način da prevari svoje čuvare i efektno pošalje loptu iza leđa golmana protivnika. Rusija – Saudijska Arabija 2:0

17.25 – Jedan od najboljih fudbalera Rusije Alan DŽagoev meč završava u 24. minutu zbog povrede zadnje lože. Denis Čerišev je na terenu.

17.13 – GOOOL! Rusija vodi sa 1:0 od 12. minuta, strelac je Gazinski. Napadala je Rusija iz minuta u minut, a nakon kornera lopta se odbila do Zobnina, koji je uputio centaršut u šesnaesterac protivnika, tamo se odlično snalazi Gazinski koji glavom smešta loptu u mrežu. Rusija – Saudijska Arabija 1:0

17.00 – Počeo je prvi meč na Mundijalu u Rusiji između domaće selekcije i Saudijske Arabije.

Rusija, koju mnogi svrstavaju u lošije selekcije na Mundijalu, uglavnom kroz domaći teren i atmosferu traži svoje šanse za plasman u nokaut fazu takmičenja.

Osim uloge organizatora koja je više nego olakšala plasman Rusije na Svetsko prvenstvo, domaćinu u korist ide i žreb koji je odredio da se u Grupi A sastaju sa selekcijama Urugvaja, Egipta i Saudijske Arabije.

Prvi protivnik i možda i ključni meč će biti i meč otvaranja prvenstva, u kojem Rusija traži eventualnu pobedu protiv "arapskih sokolova", kojom bi imali nešto mirniji tok u grupi.

Saudijska Arabija sa druge strane važi za jednog od togalnih autsajdera na takmičenju, ali sa željom da već od prve utakmice razbije tu etiketu.

Ekipu sa klupe predvodi Argentinac Huan Antonio Pici, neko ko je sa Čileom osvojio Kopa Ameriku i neko ko radi dobar posao i na novom angažmanu.

"Arapski sokolovi" su bili zadovoljni žrebom i nadaju se da mogu da naprave iznenađenje u Grupi A.

Meč otvaranja Svetskog prvenstva između Rusije i Saudijske Arabije igra se na stadionu "Lužnjiki", jednom od najvećih i najboljih na svetu, koji će bez sumnje biti krcat i spreman za spektakl kakvo je Svetsko prvenstvo.

(RTS)

Videti još:

Rusija: Velikim spektaklom u Moskvi svečano otvoreno Svetsko prvenstvo u fudbalu