четвртак, 25. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Одржан састанак Вучића са представницима ММФ - тема приватизација 11 јавних предузећа; Вучић: Каснимо са смањењем броја запослених у јавном сектору
Хроника

Одржан састанак Вучића са представницима ММФ - тема приватизација 11 јавних предузећа; Вучић: Каснимо са смањењем броја запослених у јавном сектору

PDF Штампа Ел. пошта
уторак, 17. мај 2016.

БЕОГРАД - Премијер Србије Александар Вучић састао се данас са представницима Међународног монетарног фонда (ММФ) Џејмсом Руфом и Даехангом Кимом у циљу припрема за четврту и пету ревизију аранжмана из предострожности, које су планиране за другу половину јуна. Премијер је после састанка изјавио да је Србија остварила добре резултате у привредном расту и пуњењу буџета, али да каснимо са смањењем броја запослених у јавном сектору и реформом јавних предузећа.

"Велики и тешки задаци су пред нама, а који се тичу структурних реформи, оног што је најзначајније. Резултати фискални су добри, приходи расту, због раста економије и мислим да ће следећа процена ММФ-а бити 2.,3. Разговарали смо о РТБ БОР, Ресавица, где имамо велике ризике", рекао је Вучић за РТС.

Премијер је навео да ће ММФ променти процену привредног раста са 1,8 на 2,3 одсто за ову годину и да идуће године треба очекивати раст од око четири процента, што ће бити највише у Европи.

Стални представник Фонда у Београду Ким Даеханг је објаснио да Мисија начелно планира посету Србији средином јуна.

Претходна посета Мисије ММФ-а Србији трајала је од 18. до 26. фебруара, али тада није закључена четврта ревизија аранжмана због избора.

Србија је са ММФ-ом закључила стендбај аранжман из предострожности у фебруару 2015. године, вредан око милијарду и 200 милиона евра.

Представници делегације ММФ поздравили су добре резултате Владе Србије у прва четири месеца ове године, на одржаној макроекономској стабилности, а пре свега резултате који се тичу фискалног дефицита који је испод нивоа планираног, саопштила је Канцеларија Владе Србије за сарадњу са медијима.

На састанку се разговарало о економском програму нове Владе, а остале теме разговора биле су и реформа државне управе, јавних предузећа и решавање приватизације 11 компанија у реструктурирању које су одређене као субјекти од стратешког значаја са посебним освртом на РТБ Бор, ПЕУ Ресавица и Пертохемију.

Такође, разговарало се и о тешким реформама које предстоје и очекују нову Владу али и обавезама које нису испуњене у рационализацији јавног сектора.

Председник Владе Србије Александар Вучић одржао састанак са  представницима ММФ-а Џејмсом Руфом и Кимом Даехангом.

Представници ММФ су на састанку са Вучићем разговарали о економском програму нове владе, али ће Мисија ММФ-а доћи у званичну посету Србији тек по формирању владе, рекао је јуче Тањугу Ким, који је стални представник ММФ-а у Београду.

"Ово је само кратка техничка посета. Волели би да разговарамо генерално о економском програму нове владе. Следећа ревизија би уследила након формирања владе", прецизирао је Ким.

Према његовим речима, ММФ је начелно планирао посету Мисије Србији средином јуна, али ће вероватно на данашњем састанку бити потврђен тачан датум наредне посете.

Представници делегације ММФ поздравили су данас добре резултате Владе Србије у прва четири месеца ове године на одржаној макроекономској стабилности, а пре свега резултате који се тичу фискалног дефицита који је испод нивоа планираног, саопштила је Канцеларија Владе Србије за сарадњу са медијима.

На састанку се разговарало о економском програму нове Владе, а остале теме разговора биле су и реформа државне управе, јавних предузећа и решавање приватизације 11 компанија у реструктурирању које су одређене као субјекти од стратешког значаја са посебним освртом на РТБ Бор, ПЕУ Ресавица и Пертохемију.

Такође, разговаралао се и о тешким реформама које предстоје и очекују нову Владу, али и обавезама које нису испуњене у рационализацији јавног сектора.

Последња посета Мисије ММФ-а Србији трајала је од 18. до 26. фебруара, када је започета, али није закључена четврта ревизија аранжмана.

Србија је са ММФ-ом закључила Стенд бај аранжман из предострожности у фебруару 2015. године, вредан око 1,2 милијарде евра.

Вучић је у више наврата нагласио да влада нема намеру да повлачи тај новац.

(Танјуг-РТВ)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер