Početna strana > Hronika > Održan sastanak Vučića sa predstavnicima MMF - tema privatizacija 11 javnih preduzeća; Vučić: Kasnimo sa smanjenjem broja zaposlenih u javnom sektoru
Hronika

Održan sastanak Vučića sa predstavnicima MMF - tema privatizacija 11 javnih preduzeća; Vučić: Kasnimo sa smanjenjem broja zaposlenih u javnom sektoru

PDF Štampa El. pošta
utorak, 17. maj 2016.

BEOGRAD - Premijer Srbije Aleksandar Vučić sastao se danas sa predstavnicima Međunarodnog monetarnog fonda (MMF) DŽejmsom Rufom i Daehangom Kimom u cilju priprema za četvrtu i petu reviziju aranžmana iz predostrožnosti, koje su planirane za drugu polovinu juna. Premijer je posle sastanka izjavio da je Srbija ostvarila dobre rezultate u privrednom rastu i punjenju budžeta, ali da kasnimo sa smanjenjem broja zaposlenih u javnom sektoru i reformom javnih preduzeća.

"Veliki i teški zadaci su pred nama, a koji se tiču strukturnih reformi, onog što je najznačajnije. Rezultati fiskalni su dobri, prihodi rastu, zbog rasta ekonomije i mislim da će sledeća procena MMF-a biti 2.,3. Razgovarali smo o RTB BOR, Resavica, gde imamo velike rizike", rekao je Vučić za RTS.

Premijer je naveo da će MMF promenti procenu privrednog rasta sa 1,8 na 2,3 odsto za ovu godinu i da iduće godine treba očekivati rast od oko četiri procenta, što će biti najviše u Evropi.

Stalni predstavnik Fonda u Beogradu Kim Daehang je objasnio da Misija načelno planira posetu Srbiji sredinom juna.

Prethodna poseta Misije MMF-a Srbiji trajala je od 18. do 26. februara, ali tada nije zaključena četvrta revizija aranžmana zbog izbora.

Srbija je sa MMF-om zaključila stendbaj aranžman iz predostrožnosti u februaru 2015. godine, vredan oko milijardu i 200 miliona evra.

Predstavnici delegacije MMF pozdravili su dobre rezultate Vlade Srbije u prva četiri meseca ove godine, na održanoj makroekonomskoj stabilnosti, a pre svega rezultate koji se tiču fiskalnog deficita koji je ispod nivoa planiranog, saopštila je Kancelarija Vlade Srbije za saradnju sa medijima.

Na sastanku se razgovaralo o ekonomskom programu nove Vlade, a ostale teme razgovora bile su i reforma državne uprave, javnih preduzeća i rešavanje privatizacije 11 kompanija u restrukturiranju koje su određene kao subjekti od strateškog značaja sa posebnim osvrtom na RTB Bor, PEU Resavica i Pertohemiju.

Takođe, razgovaralo se i o teškim reformama koje predstoje i očekuju novu Vladu ali i obavezama koje nisu ispunjene u racionalizaciji javnog sektora.

Predsednik Vlade Srbije Aleksandar Vučić održao sastanak sa  predstavnicima MMF-a DŽejmsom Rufom i Kimom Daehangom.

Predstavnici MMF su na sastanku sa Vučićem razgovarali o ekonomskom programu nove vlade, ali će Misija MMF-a doći u zvaničnu posetu Srbiji tek po formiranju vlade, rekao je juče Tanjugu Kim, koji je stalni predstavnik MMF-a u Beogradu.

"Ovo je samo kratka tehnička poseta. Voleli bi da razgovaramo generalno o ekonomskom programu nove vlade. Sledeća revizija bi usledila nakon formiranja vlade", precizirao je Kim.

Prema njegovim rečima, MMF je načelno planirao posetu Misije Srbiji sredinom juna, ali će verovatno na današnjem sastanku biti potvrđen tačan datum naredne posete.

Predstavnici delegacije MMF pozdravili su danas dobre rezultate Vlade Srbije u prva četiri meseca ove godine na održanoj makroekonomskoj stabilnosti, a pre svega rezultate koji se tiču fiskalnog deficita koji je ispod nivoa planiranog, saopštila je Kancelarija Vlade Srbije za saradnju sa medijima.

Na sastanku se razgovaralo o ekonomskom programu nove Vlade, a ostale teme razgovora bile su i reforma državne uprave, javnih preduzeća i rešavanje privatizacije 11 kompanija u restrukturiranju koje su određene kao subjekti od strateškog značaja sa posebnim osvrtom na RTB Bor, PEU Resavica i Pertohemiju.

Takođe, razgovaralao se i o teškim reformama koje predstoje i očekuju novu Vladu, ali i obavezama koje nisu ispunjene u racionalizaciji javnog sektora.

Poslednja poseta Misije MMF-a Srbiji trajala je od 18. do 26. februara, kada je započeta, ali nije zaključena četvrta revizija aranžmana.

Srbija je sa MMF-om zaključila Stend baj aranžman iz predostrožnosti u februaru 2015. godine, vredan oko 1,2 milijarde evra.

Vučić je u više navrata naglasio da vlada nema nameru da povlači taj novac.

(Tanjug-RTV)

 

Ostali članci u rubrici

Anketa

Da li će, po vašem mišljenju, „Zajednica srpskih opština“ na KiM biti formirana do kraja 2023. godine?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner