петак, 26. април 2024.

&

Почетна страна > Хроника > Навијачи Црвене звезде на утакмици финала Суперлиге: "Још увек је српска Спарта, налази се поред мора, то је моја Црна Гора"

субота, 15. јун 2019.

Вруће је било у дворани "Александар Николић" током утакмице Звезда - Партизан, а постало је још топлије када су навијачи црвено-белих запалили заставу "Косова" на трибинама.

Током првог дела меча, присталице домаћих подигле су плаво-жуту заставу и брзо је изгорела уз велики дим. Недуго потом, на истој трибини истакнута и парола - порука "Делија" Црној Гори.

Звезда од "плус 10" до нове драме и 2:1!Паклен дерби: "Дај да завршимо, да не попадамо"Тринкијери: Били смо близу, близу...Томић: Сви су "покрили" Добрића

"Рећи ћу вам из ината, још увијек је српска Спарта, налази се поред мора, то је моја Црна Гора", писало је на транспаренту.

Почетком другог дела утакмице, навијачи Звезде послали су увредљиву поруку клупској легенди, а сада председнику ФС Црне Горе, Дејану Савићевићу, који је у петак говорио о њима, оптуживши их за "повезаност са службама".

"Север - продужена рука Србије, никад службе и власт. Ј**** те у уста шкрбава", писало је на тој поруци.

Кошаркаши Црвене звезде победили Партизан резултатом 96:90

Хладнокрвност Дејана Давидовца, који је у неизвесној завршници "везао" две тројке, као и један несмотрен фаул Николе Јанковића у последњем секунду напада, преломили су трећи меч финала плеј-офа српске Суперлиге у корист актуелног шампиона Србије и региона.

Црвена звезда - Партизан (2:1) 96:90, по четвртинама 22:18, 26:27, 20:19, 28:26.

Звезда је тако стигла до новог вођства у финалној серији, али за разлику од претходне утакмице, када јој је победу "отео" Раде Загорац, овог пута ће потенцијални "брејк" пред навијачима Партизана значити и одбрану титуле.

Четврти меч на програму је у понедељак од 18.00 (Арена спорт 1). Ако се црно-бели поново буду реванширали, играће се "мајсторица" у четвртак, 20. јуна.

Звезда је до 2:1 стигла без Огњена Добрића, који се није опоравио од повреде скочног зглоба и гледао је утакмицу у цивилу.

ЗВЕЗДА: Раданов, Човић 7 (8ас), Кешељ, Давидовац 17 (тројке 4/7, 3ас), Ненадић, Лазић 8 (тројке 2/6), Фаје 11 (тројке 3/4, 9ск), Берон 25 (за два 5/5, тројке 2/4, бацања 9/10, 4ск, 3ас), Ристић 4, Симанић 5, Риверс 8 (за два 1/5, тројке 2/5), Оџо 11 (5ск, 5изг).

ПАРТИЗАН: Н. Јанковић 11 (3изг), Пејџ 14 (тројке 2/2), Пушица, Маринковић 21 (за два 4/4, тројке 3/4), Јарамаз 15 (4ск), Величковић 5 (3ск), Танасковић, Загорац, Ренфро 18 (за два 5/5, тројке 0/3, бацања 8/9, 6ск, 8ас, 2укр), С. Јанковић 3, Гагић 3 (2ск, 2изг), Николић.

Црвено-бели су током целог меча добро шутирали тројке (скоро 50 одсто, 15/32), уз то су надскакали "вечитог" ривала (37:29) и нарочито током другом полувремена изборили неколико нових напада, у којима би најчешће следили фаулови и слободна бацања.

Најбитнији такав моменат био је фаул Николе Јанковића над Билијем Бероном, при резултату 85:83 у 39. минуту.

Звезда је два пута заредом после промашаја изводила аут испод коша, а други пут је за њен напад остало тек нешто више од једне секунде. У таквој ситуацији је прекршај Јанковића скупо коштао црно-беле, јер је бек из САД искористио сва три бацања и повећао на 88:83.

Као што се током читаве утакмице "хиљаду" пута вратио у живот, Партизан је после два промашена бацања Мохамеда Фајеа смањио на 88:85, али онда је Загорцу досуђена техничка због ометања извођача аута, да би Кеј Си Риверс на пас Филипа Човића постигао тројку и дефинитивно решио питање победника - 92:85.

Пре тога је Звезда са максималних 76:66 и 79:69 средином последњег квартала "спала" на 79:76.

На серију од 7:0 тројком је реаговао Давидовац, а у наредном нападу погодио је још једну и одбио нови налет црно-белих, који су кошем и бацањем Алекса Ренфроа још једном пришли на три разлике - 85:79.

Као у првом мечу, црвено-бели су водили скоро свих 40 минута, али им Партизан није дао да предахну. Вања Маринковић блистао је у првом полувремену (17 поена, без промашаја), када је уз помоћ Огњена Јарамаза и Ренфроа упорно спуштао домаћина са шест-седам поена предности у резултатски "егал".

На велики одмор отишло се са 48:45, што је давало наду и једнима и другима.

Партизан је преко Новице Величковића једном успео да изједначи (50:50 - 22. минут), међутим последње вођство пулена Андрее Тринкијерија остало је оно из деветог минута, када је Стефан Јанковић постигао тројку за 17:18.

Мада је после тога било још много борбе и драме, велики утицај на коначан исход сигурно је имала Фајеова блокада Загорцу, након што је овај украо лопту и покушао да постигне лаке поене из контре. На другој страни је Човић убацио тројку и уместо да буде само 57:56, Звезда је повећала на 60:54.

Судили су Миливоје Јовчић, Марко Јурас и Урош Николић.