петак, 26. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Момир Булатовић: Мило Ђукановић остаје у политици да би зарађивао
Хроника

Момир Булатовић: Мило Ђукановић остаје у политици да би зарађивао

PDF Штампа Ел. пошта
недеља, 10. јул 2011.

ПОДГОРИЦА – Некадашњи председник Црне Горе Момир Булатовић оценио је да је црногорска независност „неприкосновена”, али да у економском и политичком смислу земљи „недостаје прича о перспективи”.

Булатовић је у интервјуу за подгоричке „Вијести” указао на лоше резултате приватизације, на лошу структуру страних инвестиција које долазе у земљу, истичући да се „упорно” крију званични подаци.

Он је оценио да „само прикључење” земље Европској унији неће решити те проблеме.

„Уништили смо све што смо имали и све је данас постало власништво страних банака. Лани су банке у Црној Гори имале активу од 2,9 милијарди евра, а укупни друштвени производ је износио 2,5 милијарде. Значи, много више смо ми дужни банкама него што вреди све што овде произведемо, и то је резултат који мора бити катастрофално процењен са становишта владајућих структура”, рекао је Булатовић.

По његовим речима, највећи проблем Црне Горе јесте то што већина људи, укључујући и бившег премијера Мила Ђукановића, то не разуме.

Булатовић сматра да његови некадашњи политички сарадници у јединственој Демократској партији социјалиста (ДПС), а касније опоненти, „користе свој политички ауторитет да зарађују паре, уцењују људе, све на принципу 'ја теби, ти мени', без икаквог поштовања привредних закона”.

„То је могло да се ради док су били шверц и санкције и ту смо се Мило Ђукановић и ја разишли 1996. године. Рекао сам им тада да се све мора прекинути и вратити под окриље закона, али је било тешко прекинути било какв доток новца са сумњивим партнерима. Не видим ту жељу да су хтели прекинути и вратити се у било какво нормално пословање”, рекао је Булатовић.

Председник Црне Горе до 1997. године тврди да је већи део важних државних докумената из тог периода уништен и каже да он поседује копије које је спреман да стави на располагање влади и држави, ако за то буде потребе.

(Бета)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер