Početna strana > Hronika > Momir Bulatović: Milo Đukanović ostaje u politici da bi zarađivao
Hronika

Momir Bulatović: Milo Đukanović ostaje u politici da bi zarađivao

PDF Štampa El. pošta
nedelja, 10. jul 2011.

PODGORICA – Nekadašnji predsednik Crne Gore Momir Bulatović ocenio je da je crnogorska nezavisnost „neprikosnovena”, ali da u ekonomskom i političkom smislu zemlji „nedostaje priča o perspektivi”.

Bulatović je u intervjuu za podgoričke „Vijesti” ukazao na loše rezultate privatizacije, na lošu strukturu stranih investicija koje dolaze u zemlju, ističući da se „uporno” kriju zvanični podaci.

On je ocenio da „samo priključenje” zemlje Evropskoj uniji neće rešiti te probleme.

„Uništili smo sve što smo imali i sve je danas postalo vlasništvo stranih banaka. Lani su banke u Crnoj Gori imale aktivu od 2,9 milijardi evra, a ukupni društveni proizvod je iznosio 2,5 milijarde. Znači, mnogo više smo mi dužni bankama nego što vredi sve što ovde proizvedemo, i to je rezultat koji mora biti katastrofalno procenjen sa stanovišta vladajućih struktura”, rekao je Bulatović.

Po njegovim rečima, najveći problem Crne Gore jeste to što većina ljudi, uključujući i bivšeg premijera Mila Đukanovića, to ne razume.

Bulatović smatra da njegovi nekadašnji politički saradnici u jedinstvenoj Demokratskoj partiji socijalista (DPS), a kasnije oponenti, „koriste svoj politički autoritet da zarađuju pare, ucenjuju ljude, sve na principu 'ja tebi, ti meni', bez ikakvog poštovanja privrednih zakona”.

„To je moglo da se radi dok su bili šverc i sankcije i tu smo se Milo Đukanović i ja razišli 1996. godine. Rekao sam im tada da se sve mora prekinuti i vratiti pod okrilje zakona, ali je bilo teško prekinuti bilo kakv dotok novca sa sumnjivim partnerima. Ne vidim tu želju da su hteli prekinuti i vratiti se u bilo kakvo normalno poslovanje”, rekao je Bulatović.

Predsednik Crne Gore do 1997. godine tvrdi da je veći deo važnih državnih dokumenata iz tog perioda uništen i kaže da on poseduje kopije koje je spreman da stavi na raspolaganje vladi i državi, ako za to bude potrebe.

(Beta)

 

Ostali članci u rubrici

Anketa

Da li će, po vašem mišljenju, „Zajednica srpskih opština“ na KiM biti formirana do kraja 2023. godine?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner