среда, 21. мај 2025.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Марко Ђурић: Вучић је први српски државник који долази у косовско Поморавље још од почетка 90-их
Хроника

Марко Ђурић: Вучић је први српски државник који долази у косовско Поморавље још од почетка 90-их

PDF Штампа Ел. пошта
недеља, 11. јануар 2015.

Директор владине Канцеларије за Косово и Метохију Марко Ђурић изјавио је данас да ће предстојећа посета премијера Србије Александра Вучића косовском поморављу бити "важан сигнал" за око 40.000 Срба који живе у тим крајевима.

Медији су пренели да ће премијер посетити Косово од 12. до 14. јануара, а Ђурић је за телевизију Пинк рекао да ће Вучић и министри Владе Србије обићи косовско поморавље, односно околину Гњилана где се налазе четири општине са потпуно српском већином. "У тим крајевима још од раних деведесетих није био ниједан државни званичник. Александар Вучић је као председник владе одлучио да управо тај крај посети", истакао је Ђурић.

Како је навео, премијер би током те посете, у Пасјану требало да отвори породилиште.

"С обзиром на то да је у том крају наталитет можда највећи у Србији, када је реч о Србима, Влада је у кратком року почела и завршила радове на изградњи породилишта", рекао је Ђурић.

Председник Владе ће, како је навео Ђурић, посетити Штрпце, и планински центар на Брезовици, као и Грачаницу.

(Танјуг)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли мислите да ће у 2025. години бити одржани ванредни парламентарни избори?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер