субота, 27. јул 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Истраживање НСПМ: Број грађана који сматрају да не треба увести санкције Русији порастао са 82,2 на 84 одсто!
Хроника

Истраживање НСПМ: Број грађана који сматрају да не треба увести санкције Русији порастао са 82,2 на 84 одсто!

PDF Штампа Ел. пошта
петак, 29. јул 2022.

Убедељива већина грађана Србије противи се увођењу санкција Русији, чланству у НАТО и чланству у ЕУ ако је услов за то признање Косова, а када је реч о политичким странкама највећу подршку и даље ужива Српска напредна странка (СНС), показало је истраживање Нове српске политичке мисли (НСПМ) објављено у новом броју Недељника.

Број грађана који сматрају да не треба увести санкције Русији расте и такав став сада има 84 одсто грађана. Чак 60 одсто грађана каже да то не треба урадити ни ако Европска унија запрети санкцијама Србији, док око 19 одсто испитаних каже да би у том случају требало одобрити санкције.

Број грађана који сматрају да не треба увести санкције Русији расте и такав став сада има 84 одсто грађана. Чак 60 одсто грађана каже да то не треба урадити ни ако Европска унија запрети санкцијама Србији

На питање ко би требало да буде главни спољнополитички партнер и ослонац Србије, 35 одсто испитанија не зна шта да одговори, око 25 одсто наводи Русију, а 21,4 одсто ЕУ односно Немачку.

Нешто више од 36 одсто грађана подржава улазак у ЕУ, док је скоро 44 одсто против, али ако је услов за то признање Косова, онда је против 82 одсто.

Против уласка у НАТО је огромна већина од 88 одсто грађана Србије, а за Отворени Балкан залаже се више од 55 одсто грађана.

Када је реч о рејтингу странака, истраживање је показало да би сада за Српску напредну странку гласало више од 42 одсто људи, за социјалисте 9,4 одсто, за опозицију без обзира на странку око осам осто, за Нови ДСС 6,1 посто и за новоосновану Србију Центар скоро шест одсто.

Према овом истраживању више од пет осто грађана подржало би Странку слободе и правде, Акцију 4,8 одсто, док је рејтинг Заветника 3,8 одсто испитаних.

Према истраживању НСПМ цензус од три одсто прешле би још Двери, док се све остале странке налазе на испод два процента.

(Бета-Недељник)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер