Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Новак Ђоковић победом над Ендијем Маријем одбранио титулу Мастерса у Паризу (6:2, 6:4)
Хроника

PDF Штампа Ел. пошта
недеља, 08. новембар 2015.

Ђоковић - Мари 2:0 (6:2, 6:4). Новак Ђоковић освојио трећу везану титулу на Мастерсу у Паризу. Савладао је Британца Ендија Марија и потврдио апсолутну доминацију у Светском тенису. Нашем асу било је потребно 93 минута игре да дође до новог тријумфа у граду светлости. Овим тријумфом Новак је исписао нову страницу у историји тениса. Наиме он је први тенисер који је у једној сезони освојио шест Мастерса, притом је у преостала два био у финалу.

Моћ броја један у париском финалу на својој кожи је осетио Енди Мари. Новак је контролисао меч од првог поена. Константно је притискао сервис противника и скоро у сваком сервис гему Британца наш ас је долазио до брејк прилика. С друге стране Мари је имао само једну и то у другом сети и успео да је искористи. Ипак, недовољно да се озбиљније супротстави најбољем.

овак је сјајно ушао у меч већ у раној фази је дошао до брејка. Потом је константно притискао сервис Британца, који је давао све од себе да узврати, да се одупре налетима нашег аса. Међутим, једино што је постигао је да публика ужива у немогућим потезима, на које је, у већини ситуација, Новак имао још снажнији одговор.

Ђоковић је наставио са одличном игром и у седмом гему поново одузима сервис противнику, потом лагано осваја свој сервис и решава први сет у своју корист са убедљивих 6:2.

Наш тенисер је наставио са доминацијом и у другом сету. Поново долази до раног брејка и предности од 2:1. Међутим, Мари користи мали пад у игри Новака и успева да искористи своју прву и једину брејк шансу у мечу и врати брејк. То није пореметило Новака, одузима Британцу наредни сервис и поново има брејк предности. Потом Ђоковић рутински приводи сет и меч крају за коначних 6:4 у другом сету.

Ток меча:

16.49 - Крај меча. Новак је добио други сет са 6:4.

16.36 - Ђоковић поново долази до две везане брејк шансе. Користи прву и поново има брејк предности, 4:3.

16.20 - Мари се не предаје. Напада сервис нашег аса и осваја га без изгубљеног поена и враћа брејк. Мари је искористио своју прву брејк шансу на мечу.

16.15 - Новак наставља да притиска сервис противника и поново долази до брејк шансе, 30:40. Користи је за рани брејк у другом сету, 2:1.

16.12 - Наш тенисер лагано осваја свој уводни сервис у другом сету.

16.08 - Мари је сервисом отворио и други сет. Новак наставља да притиска сервис противника и осваја прву брејк шансу у другом сету. Британац успева да се извуче, а потом и стигне до гем лопте, уследило је ново изједначење. А потом Мари успева да веже још два поена и освоји уводни гем другог сета.

Ђоковић - Мари 1:0 (6:2). Новак Ђоковић игра финале Мастерса у Паризу против Британца Ендија Марија. Сусрет можете пратити на нашем Првом програму.

15.57 - Новак осваја свој сервис и решава први сет у своју корист - 6:2.

15.52 - Поново је сервирао Мари, наш ас је напао и стигао до брејк шансе. Грешка Вританца и Новак долази до два брека предности и има прилику да сервисом реши сет у своју користу.

15.43 - Нови сервис Марија и нова шанса за нашег тенисера. Мари успева да се одбрани. Новак је неумољив, након предности за противника, долази до друге брејк лопте. Сјајан сервис Британца за ново изједначење. Уследила је и трећа брејк шанса за нашег тенисера, али и она одлази у неповрат. Мари стиже до предности, а потом после 11 минута и 30 секунди игре, осваја гем.

15.33 - Наш тенисер уз мало проблема осваја свој сервис и тиме потврђује брејк, 3:1.

15.25 - После уводних гемова у којима су тенисери освојили своје сервисе, запретио је Новак и одузео сервис противнику без изгубљеног поена.

15.16 - Почео је меч између Ђоковића и Марија

15.07 - На подбацивању новчића више среће је имао Мари и изабрао је да он први сервира.

15.00 - Играчи излазе на терен. После загревања очекујемо почетак меча.

Новак Ђоковић у свом 14. финалу у 2015. години игра против Британца Ендија Марија. Наш ас брани титулу на овом турниру, који је освајао предходне две године. Први пут после 25 година, у финалу париског турнира играће први против другог носиоца.

Јасно је да нас у дворани Берси очекује још један спектакуларан тениски меч. Због тога ове речи Новака Ђоковића не треба схватити као куртоазију или испуњавање уобичајене норме уочи било ког дуела.

"Биће неизвесно. Енди игра изванредан тенис целе недеље. Увек је посебан изазов када играм против њега, имамо ривалство које дуго траје, а наши дуели веома су захтевни и на физичком и на психолошком плану. Надам се да ћу добро одиграти", поручио је први рекет света.

И заиста, Ђоковић и Мари су ривали веома дуго. Ово ће им бити 30. окршај, а српски тенисер далеко је успешнији – имао је 20 победа до сада.

Ђоковић је био бољи од Марија пет пута ове сезоне, а једини пораз од њега доживео је у финалу Монтреала.