Početna strana > Hronika > Novak Đoković pobedom nad Endijem Marijem odbranio titulu Mastersa u Parizu (6:2, 6:4)
Hronika

PDF Štampa El. pošta
nedelja, 08. novembar 2015.

Đoković - Mari 2:0 (6:2, 6:4). Novak Đoković osvojio treću vezanu titulu na Mastersu u Parizu. Savladao je Britanca Endija Marija i potvrdio apsolutnu dominaciju u Svetskom tenisu. Našem asu bilo je potrebno 93 minuta igre da dođe do novog trijumfa u gradu svetlosti. Ovim trijumfom Novak je ispisao novu stranicu u istoriji tenisa. Naime on je prvi teniser koji je u jednoj sezoni osvojio šest Mastersa, pritom je u preostala dva bio u finalu.

Moć broja jedan u pariskom finalu na svojoj koži je osetio Endi Mari. Novak je kontrolisao meč od prvog poena. Konstantno je pritiskao servis protivnika i skoro u svakom servis gemu Britanca naš as je dolazio do brejk prilika. S druge strane Mari je imao samo jednu i to u drugom seti i uspeo da je iskoristi. Ipak, nedovoljno da se ozbiljnije suprotstavi najboljem.

ovak je sjajno ušao u meč već u ranoj fazi je došao do brejka. Potom je konstantno pritiskao servis Britanca, koji je davao sve od sebe da uzvrati, da se odupre naletima našeg asa. Međutim, jedino što je postigao je da publika uživa u nemogućim potezima, na koje je, u većini situacija, Novak imao još snažniji odgovor.

Đoković je nastavio sa odličnom igrom i u sedmom gemu ponovo oduzima servis protivniku, potom lagano osvaja svoj servis i rešava prvi set u svoju korist sa ubedljivih 6:2.

Naš teniser je nastavio sa dominacijom i u drugom setu. Ponovo dolazi do ranog brejka i prednosti od 2:1. Međutim, Mari koristi mali pad u igri Novaka i uspeva da iskoristi svoju prvu i jedinu brejk šansu u meču i vrati brejk. To nije poremetilo Novaka, oduzima Britancu naredni servis i ponovo ima brejk prednosti. Potom Đoković rutinski privodi set i meč kraju za konačnih 6:4 u drugom setu.

Tok meča:

16.49 - Kraj meča. Novak je dobio drugi set sa 6:4.

16.36 - Đoković ponovo dolazi do dve vezane brejk šanse. Koristi prvu i ponovo ima brejk prednosti, 4:3.

16.20 - Mari se ne predaje. Napada servis našeg asa i osvaja ga bez izgubljenog poena i vraća brejk. Mari je iskoristio svoju prvu brejk šansu na meču.

16.15 - Novak nastavlja da pritiska servis protivnika i ponovo dolazi do brejk šanse, 30:40. Koristi je za rani brejk u drugom setu, 2:1.

16.12 - Naš teniser lagano osvaja svoj uvodni servis u drugom setu.

16.08 - Mari je servisom otvorio i drugi set. Novak nastavlja da pritiska servis protivnika i osvaja prvu brejk šansu u drugom setu. Britanac uspeva da se izvuče, a potom i stigne do gem lopte, usledilo je novo izjednačenje. A potom Mari uspeva da veže još dva poena i osvoji uvodni gem drugog seta.

Đoković - Mari 1:0 (6:2). Novak Đoković igra finale Mastersa u Parizu protiv Britanca Endija Marija. Susret možete pratiti na našem Prvom programu.

15.57 - Novak osvaja svoj servis i rešava prvi set u svoju korist - 6:2.

15.52 - Ponovo je servirao Mari, naš as je napao i stigao do brejk šanse. Greška Vritanca i Novak dolazi do dva breka prednosti i ima priliku da servisom reši set u svoju koristu.

15.43 - Novi servis Marija i nova šansa za našeg tenisera. Mari uspeva da se odbrani. Novak je neumoljiv, nakon prednosti za protivnika, dolazi do druge brejk lopte. Sjajan servis Britanca za novo izjednačenje. Usledila je i treća brejk šansa za našeg tenisera, ali i ona odlazi u nepovrat. Mari stiže do prednosti, a potom posle 11 minuta i 30 sekundi igre, osvaja gem.

15.33 - Naš teniser uz malo problema osvaja svoj servis i time potvrđuje brejk, 3:1.

15.25 - Posle uvodnih gemova u kojima su teniseri osvojili svoje servise, zapretio je Novak i oduzeo servis protivniku bez izgubljenog poena.

15.16 - Počeo je meč između Đokovića i Marija

15.07 - Na podbacivanju novčića više sreće je imao Mari i izabrao je da on prvi servira.

15.00 - Igrači izlaze na teren. Posle zagrevanja očekujemo početak meča.

Novak Đoković u svom 14. finalu u 2015. godini igra protiv Britanca Endija Marija. Naš as brani titulu na ovom turniru, koji je osvajao predhodne dve godine. Prvi put posle 25 godina, u finalu pariskog turnira igraće prvi protiv drugog nosioca.

Jasno je da nas u dvorani Bersi očekuje još jedan spektakularan teniski meč. Zbog toga ove reči Novaka Đokovića ne treba shvatiti kao kurtoaziju ili ispunjavanje uobičajene norme uoči bilo kog duela.

"Biće neizvesno. Endi igra izvanredan tenis cele nedelje. Uvek je poseban izazov kada igram protiv njega, imamo rivalstvo koje dugo traje, a naši dueli veoma su zahtevni i na fizičkom i na psihološkom planu. Nadam se da ću dobro odigrati", poručio je prvi reket sveta.

I zaista, Đoković i Mari su rivali veoma dugo. Ovo će im biti 30. okršaj, a srpski teniser daleko je uspešniji – imao je 20 pobeda do sada.

Đoković je bio bolji od Marija pet puta ove sezone, a jedini poraz od njega doživeo je u finalu Montreala.