Početna strana > Hronika > Beograd: Fudbaleri Srbije ubedljivo su savladali Švedsku 4:1 u meču petog kola Četvrte grupe B Lige nacija

subota, 24. septembar 2022.

Fudbaleri Srbije ubedljivo su savladali Švedsku 4:1 na stadionu "Rajko Mitić", u meču petog kola Četvrte grupe B Lige nacija. Naredni meč "orlovi" igraju u utorak u Norveškoj, gde će se boriti za prvo mesto u grupi i plasman u A Ligu nacija.

Kraj meča, pobeda Srbije 4:1

89' Luka Jović u igri

Poslednja izmena u timu Srbije - Luka Jović ulazi u igru umesto Dušana Vlahovića.

84' Nove izmene u srpskom timu

Zatišje na terenu, a selektor Stojković vrši još dve izmene - umesto Tadića i Kostića u igri su Ivan Ilić i debitant Stefan Mitrović.

72' Ovacije za Mitrovića

Trostruki strelac na meču Aleksandar Mitrović ustupa svoje mesto Urošu Račiću, ispraćen ovacijama sa tribina stadiona "Rajko Mitić".

70' GOOOL! Prelep gol za Sašu Lukića za 4:1!

Fantastičnim udarcem levom nogom sa ivice kaznenog postora, Saša Lukić postiže i četvrti gol za Srbiju protiv Švedske.

67' Sergej prošušta duel u Oslu

Sergej Milinković-Savić zaradio je žuti karton posle jednog neopreznog starta, pa će biti suspendovan za meč poslednjeg kola koji Srbija igra u utorak u Norveškoj.

50' GOOOL! Het-trik Mitrovića, Srbija vodi 3:1!

Prelepu akciju Srbije golom, trećim na meču, završava Aleksandar Mitrović, na asistenciju Dušana Vlahovića.

Pomoćni sudija podigao je zastavicu za ofsajd, ali je VAR ustanovio da se napadač Srbije nije nalazio u nedozvoljnoj poziciji.

Mitrović postiže 49. gol u dresu Srbije.

46' Nastavljen je meč

Jednu izmenu napravio je selektor Stojković u pauzi - umesto Andrije Živkovića u igri je Darko Lazović.

Poluvreme, Srbija vodi 2:1

Odlično poluvreme "orlova", koji su apsolutno dominirali potiv Švedske. Da su napadači imali malo više sreće i koncentracije, prednost Srbije mogla je da bude i ubedljivija.

45' GOOOL! Ponovo Mitrović, Srbija vodi 2:1!

Ponovo je Mitrović strelac za Srbiju i to posle kornera Dušana Tadića. Napadač Fulama bio je najviši u skoku i još jednom glavom postiže pogodak protiv Švedske.

32' Nova prilika za Srbiju

Veliku šansu za Vlahovića sada je kreirao Sergej Milinković-Savić. Ipak, udarac napadača Juventusa odbranio je Olsen, da bi u nastavku Vlahović pokušao da uposli Tadića, ali još jednom se lopta odbila do golmana Švedske.

21' Velika šansa za Vlahovića

Odličan kontranapad Srbije, još jednom po levoj strani - Kostić je prošao veliki deo terena, uposlio Vlahovića, kojem je lopta bežala i nije uspeo da uputi udarac u gol Švedske.

18' GOOOL! Mitrović donosi izjednačenje Srbiji!

Samo tri minuta posle gola Švedske, Srbija dolazi do izjednačenja. Andrija Živković je odlično centrirao sa desne strane, Aleksandar Mitrović bio najbolji u skoku i u svom stilu glavom postiže novi pogodak u dresu reprezentacije, 47. u karijeri.

15' GOL! Švedska dolazi do prednosti 1:0

Prvi iole ozbiljniji napad na meču Šveđani su pretvorili u pogodak. Kuluševski se dobro snašao, asistirao za Klasona, koji bez većih problema trese mrežu Vanje Milinković-Savića.

14' Velika šansa za Živkovića

Još jedan opasan napad "orlova" po levoj strani - posle kombinacije Tadića i Kostića lopta je stigla do Živkovića, koji je pobegao čuvarima, ali je neprecizno šutirao.

5' Prvi ozbiljniji napad "orlova"

Prvi ozbiljniji napad Srbije išao je po levoj strani - Kostić je centrirao, Vlahović zahvatio loptu glavom, a Mitrović nije uspeo da je sprovede u švedski gol.

1' Počeo je meč

Intonirane himne dve države

Intonirane su himne dve države, meč uskoro počinje.

Igrači izlaze na teren

Predvođeni sudijom Kabakovim, igrači dve selekcije izlaze na teren stadiona "Rajko Mitić".

"Orlovi" slavili u Stokholmu

U prvoj utakmici dve selekcije, odigranoj u junu u Stokholmu, Srbija je ostvarila minimalnu pobedu, zahvaljujući pogotku Luke Jovića.

Meč sudi Bugarin

Bugarski arbitar Georgi Kabakov iz Plovdiva sudiće meč Lige nacije između fudbalskih reprezentacija Srbije i Švedske.

Njemu će pomagati zemljaci Martin Margaritov i Dijan Valkov, dok će četvrti arbitar biti Nikola Popov, takođe iz Bugarske.

Tabela Grupe 4

1. Norveška 10
2. Srbija 7 (-1)
3. Slovenija 5
4. Švedska 3 (-1)

Slovenija bolja od Norveške

U prvom meču petog kola ove grupe, Slovenija je posle preokreta savladala Norvešku sa 2:1.

Gosti su poveli golom Holanda početkom drugog poluvremena, ali su trijumf Slovencima na stadionu "Stožice" u Ljubljani doneli Šporar i Šeško u 69. i 81. minutu.

Poznati su sastavi timova

Srbija utakmicu počinje u sledećem sastavu: V. Milinković-Savić, S. Mitrović, Babić, Mašović, Lukić, S. Milinković-Savić, Živković, Kostić, Tadić, A. Mitrović i Vlahović;

Za Švedsku meč počinje sledećih 11: Olsen, Sundgren, Hin, Lindelef, Klason, Svanberg, Kajuste, Augustinson, Kuluševski, Gekereš i Forsberg.