Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Београд: Фудбалери Србије убедљиво су савладали Шведску 4:1 у мечу петог кола Четврте групе Б Лиге нација
Хроника

PDF Штампа Ел. пошта
субота, 24. септембар 2022.

Фудбалери Србије убедљиво су савладали Шведску 4:1 на стадиону "Рајко Митић", у мечу петог кола Четврте групе Б Лиге нација. Наредни меч "орлови" играју у уторак у Норвешкој, где ће се борити за прво место у групи и пласман у А Лигу нација.

Крај меча, победа Србије 4:1

89' Лука Јовић у игри

Последња измена у тиму Србије - Лука Јовић улази у игру уместо Душана Влаховића.

84' Нове измене у српском тиму

Затишје на терену, а селектор Стојковић врши још две измене - уместо Тадића и Костића у игри су Иван Илић и дебитант Стефан Митровић.

72' Овације за Митровића

Троструки стрелац на мечу Александар Митровић уступа своје место Урошу Рачићу, испраћен овацијама са трибина стадиона "Рајко Митић".

70' ГОООЛ! Прелеп гол за Сашу Лукића за 4:1!

Фантастичним ударцем левом ногом са ивице казненог постора, Саша Лукић постиже и четврти гол за Србију против Шведске.

67' Сергеј прошушта дуел у Ослу

Сергеј Милинковић-Савић зарадио је жути картон после једног неопрезног старта, па ће бити суспендован за меч последњег кола који Србија игра у уторак у Норвешкој.

50' ГОООЛ! Хет-трик Митровића, Србија води 3:1!

Прелепу акцију Србије голом, трећим на мечу, завршава Александар Митровић, на асистенцију Душана Влаховића.

Помоћни судија подигао је заставицу за офсајд, али је ВАР установио да се нападач Србије није налазио у недозвољној позицији.

Митровић постиже 49. гол у дресу Србије.

46' Настављен је меч

Једну измену направио је селектор Стојковић у паузи - уместо Андрије Живковића у игри је Дарко Лазовић.

Полувреме, Србија води 2:1

Одлично полувреме "орлова", који су апсолутно доминирали потив Шведске. Да су нападачи имали мало више среће и концентрације, предност Србије могла је да буде и убедљивија.

45' ГОООЛ! Поново Митровић, Србија води 2:1!

Поново је Митровић стрелац за Србију и то после корнера Душана Тадића. Нападач Фулама био је највиши у скоку и још једном главом постиже погодак против Шведске.

32' Нова прилика за Србију

Велику шансу за Влаховића сада је креирао Сергеј Милинковић-Савић. Ипак, ударац нападача Јувентуса одбранио је Олсен, да би у наставку Влаховић покушао да упосли Тадића, али још једном се лопта одбила до голмана Шведске.

21' Велика шанса за Влаховића

Одличан контранапад Србије, још једном по левој страни - Костић је прошао велики део терена, упослио Влаховића, којем је лопта бежала и није успео да упути ударац у гол Шведске.

18' ГОООЛ! Митровић доноси изједначење Србији!

Само три минута после гола Шведске, Србија долази до изједначења. Андрија Живковић је одлично центрирао са десне стране, Александар Митровић био најбољи у скоку и у свом стилу главом постиже нови погодак у дресу репрезентације, 47. у каријери.

15' ГОЛ! Шведска долази до предности 1:0

Први иоле озбиљнији напад на мечу Швеђани су претворили у погодак. Кулушевски се добро снашао, асистирао за Класона, који без већих проблема тресе мрежу Вање Милинковић-Савића.

14' Велика шанса за Живковића

Још један опасан напад "орлова" по левој страни - после комбинације Тадића и Костића лопта је стигла до Живковића, који је побегао чуварима, али је непрецизно шутирао.

5' Први озбиљнији напад "орлова"

Први озбиљнији напад Србије ишао је по левој страни - Костић је центрирао, Влаховић захватио лопту главом, а Митровић није успео да је спроведе у шведски гол.

1' Почео је меч

Интониране химне две државе

Интониране су химне две државе, меч ускоро почиње.

Играчи излазе на терен

Предвођени судијом Кабаковим, играчи две селекције излазе на терен стадиона "Рајко Митић".

"Орлови" славили у Стокхолму

У првој утакмици две селекције, одиграној у јуну у Стокхолму, Србија је остварила минималну победу, захваљујући поготку Луке Јовића.

Меч суди Бугарин

Бугарски арбитар Георги Кабаков из Пловдивa судиће меч Лиге нације између фудбалских репрезентација Србије и Шведске.

Њему ће помагати земљаци Мартин Маргаритов и Дијан Валков, док ће четврти арбитар бити Никола Попов, такође из Бугарске.

Табела Групе 4

1. Норвешка 10
2. Србија 7 (-1)
3. Словенија 5
4. Шведска 3 (-1)

Словенија боља од Норвешке

У првом мечу петог кола ове групе, Словенија је после преокрета савладала Норвешку са 2:1.

Гости су повели голом Холанда почетком другог полувремена, али су тријумф Словенцима на стадиону "Стожице" у Љубљани донели Шпорар и Шешко у 69. и 81. минуту.

Познати су састави тимова

Србија утакмицу почиње у следећем саставу: В. Милинковић-Савић, С. Митровић, Бабић, Машовић, Лукић, С. Милинковић-Савић, Живковић, Костић, Тадић, А. Митровић и Влаховић;

За Шведску меч почиње следећих 11: Олсен, Сундгрен, Хин, Линделеф, Класон, Сванберг, Кајусте, Аугустинсон, Кулушевски, Гекереш и Форсберг.