Početna strana > Debate
Debate
Kuda ide Srbija

Mlečna afera – piti ili ne piti, pitanje je sad

Ivana Lazarević   
ponedeljak, 25. februar 2013.

Ko je krivac ili, blaže rečeno, uzročnik? Na koga se sada upire prstom? Na optuženičkoj medijskoj klupi prisutno je mnogo lica. Kukuruz, kao primaran izvor zaraze usled prisustva aflatoksina. Pošteđene sumnje nisu ni krave, iako ni krive ni dužne. 

 
Crkva i politika

Verski turizam ili zaobilaženje vere

Darko Nikolić   
četvrtak, 13. januar 2011.

Srpska pravoslavna crkva ne treba da žmuri pred činjenicom da ima skupu, ekskluzivnu Agenciju, koja se bavi duhovnim kulturnim turizmom, a ne pokloničkim putovanjima. Ili su poklonička putovanja u našoj crkvi dostupna samo bogatima.

 
Sudbina dejtonske BiH i Republika Srpska

Kako je propao pokušaj izolacije Dodika i koje opasnosti sada vrebaju RS

Nenad Kecmanović   
četvrtak, 03. novembar 2016.

Ono što je za Srbiju priznanje Kosova, to je za Srpsku – unitarna BiH. U slučaju BiH,  ponavlja se da „niko u EU ne dovodi u pitanje postojanje RS“, a onda uzgred spomenu kako će „BiH u Briselu morati da govori jednim glasom“.

 
Crkva i politika

Crkva i savremena kriza

Sveti sinod Grčke pravoslavne crkve   
ponedeljak, 10. januar 2011.

Kao zemlja smo se suočili sa najtežom ekonomskom krizom koja kod većine ljudi izaziva osećaj nesigurnosti i straha. Ne znamo šta će nam doneti sledeći dan. Očigledno je da je naša otadžbina već porobljena, njome faktički upravljaju kreditori.

 
Kosovo i Metohija

Izveštaj Anketnog odbora je manjkav i tendenciozan

Marko Jakšić   
četvrtak, 24. april 2014.

Želim da kažem da je u pitanju jedna velika prevara čiji je cilj pre svega političke prirode, a ne da pomogne, ili da se nova država Srbija navodno sada zaštiti. Pa valjda će tu državu bolje da štiti policija, tužilaštvo, razni sudski organi nego što će to da čine mediji!

 
Istina i pomirenje na ex-YU prostorima

Logor “Viktor Bubanj” - istraga nekažnjenih zločina

Slobodan Durmanović   
utorak, 29. novembar 2011.

On opisuje da u većini ćelija nije bilo kreveta ni dušeka i da su logoraši držani u nehigijenskim uslovima i bez vode za umivanje. “Hranjeni smo koricom hleba dnevno, a posebna “poslastica” kuvara Julijana Ventile bila je da logorašima daje vodu sa deterdžentom za suđe.

 
Srbija i Crna Gora

Mitropolija Crnogorsko-primorska nakon razdvajanja Srbije i Crne Gore

Protojerej Velibor DŽomić   
ponedeljak, 21. april 2008.

Na početku političkih diskusija koje se dotiču crkava i verskih zajednica treba pomenuti da se Pravoslavna crkva Hristova skoro već dve hiljade godina u svojoj sveštenoj misiji rukovodi na osnovu Svetoga pisma i Svetoga predanja.

 
Kosovo i Metohija

Daleko više od igre, mnogo više

Aleksandar B. Đikić   
četvrtak, 13. mart 2014.

Kao što nije mogla (htela) da spreči FIFA da odobri Kosovu međunarodne utakmice, Srbija isto tako neće moći ni da pomogne i zaštiti srpski narod od te integracije, jer bi se to smatralo ometanjem Kosova, a to po briselskom sporazumu ne sme da radi. 

 
Sudbina dejtonske BiH i Republika Srpska

Lokalni izbori u Srpskoj - ko kako stoji i ko ima najviše šansi za pobedu

Slobodan Durmanović   
petak, 30. septembar 2016.
Rezultati lokalnih izbora neće imati veliki značaj za parlamentarne izbore kroz dve godine, izuzev možda u Banjaluci, gradu sa ubedljivo najviše birača. Ukoliko Čavić odnese pobedu, SzP bi za dve godine u Banjaluci mogao dobiti više glasova nego do sada. Ako Radojičić pobedi, taj put SzP-a biće mnogo teži. 
 
Crkva i politika

Nije vreme da dođe papa

Vladika Lavrentije   
četvrtak, 06. januar 2011.

Postoje putevi i načini da se dijalog ostvari, ali oni su tu samo da pomognu jedni drugima u praktičnim pitanjima, niko se ne meša u unutrašnju tradiciju druge crkve. Nikad niko nije pokušao svoj stav o Hristu i veri da nametne drugome.

 
Istina i pomirenje na ex-YU prostorima

Istina o planu Z-4

Slo­bo­dan Jar­če­vić   
sreda, 30. novembar 2011.
Plan Z-4 je naj­ne­pri­jat­ni­je sve­do­čan­stvo o ume­ša­no­sti UN, dru­gih me­đu­na­rod­nih or­ga­ni­za­ci­ja, za­pad­no­e­vrop­skih ve­li­kih ze­ma­lja, uklju­ču­ju­ći Ru­sku Fe­de­ra­ci­ju i Sje­di­nje­ne Ame­rič­ke Dr­ža­ve, u raz­bi­ja­nje SFR Ju­go­sla­vi­je i odo­bra­va­nje agre­si­je Hr­vat­ske na Re­pu­bli­ku Srp­sku Kra­ji­nu.
 
Srbija i Crna Gora

Medojevićevo lažno mirotvorstvo

Rajo Vojinović   
ponedeljak, 14. januar 2008.

Progovoriću, jer neko mora, jer ako neko ne progovori – progovoriće kamenje. Nebojša Medojević je lažni mirotvorac i lažni opozicionar. On je nova paklena politička podvala srpskom narodu, svim pravoslavnima i svim obespravljenima u Crnoj Gori.

 
Istina i pomirenje na ex-YU prostorima

Žal za cenzurom ili pismo jedne "očajne" ustanove

Stefan Karganović   
sreda, 30. novembar 2011.

Koliko su ovaj prikaz toka i analiza događaja uklopivi u tezu gospođice Jelačić da je političko i vojno rukovodstvo na srpskoj strani postupalo sa namerom istrebljenja zajednice bosanskih Muslimana u Srebrenici, kao takve?

 
Srbija i Crna Gora

Prva građanska multikulturalna manjina

Branimir Marković   
četvrtak, 10. januar 2008.

Udruženje Crnogoraca u Srbiji "Krstaš" pozvalo je 8. januara srpskog predsednika Borisa Tadića i premijera Vojislava Koštunicu da pomognu da se promeni prethodni dan obelodanjena odluka ministra vera Radomira Naumova o zabrani registracije Crnogorske pravoslavne crkve u Srbiji.

 
Kuda ide Srbija

Vodeće države EU vode neprijateljsku politiku prema Srbiji

Miloš Ković   
nedelja, 02. jun 2013.

Moć SAD postepeno opada, dok je Rusija konačno stekla kontrolu nad sopstvenim resursima. Čini se da vreme zaista radi za nas. Stav EU prema Srbiji nije koherentan i te unutaršnje razlike moramo da razumemo

 
Crkva i politika

Kako su se Franjevci žalili Titu na Bakonju fra Brneta

Veljko Đurić Mišina   
ponedeljak, 10. januar 2011.

Nekoliko godina za redom, u Zagrebu rimokatolički sveštenici služe misu zadušnicu na godišnjicu smrti Ante Pavelića, poglavnika NDH. Hrvatski mediji nisu se previše bavili tim događajem u zagrebačkoj crkvi. To je kod njih već tradicija.

 
Sudbina dejtonske BiH i Republika Srpska

Ko o čemu, stranci o Republici Srpskoj i „separatizmu“

Aleksandar Vranješ   
sreda, 05. oktobar 2016.

S druge strane separatizam se doslovno nigdje nije pominjao i ovde takođe treba skrenuti pažnju da je u pitanju stereotip i spin na osnovu programa SNSD-a o Samostalnoj RS koji podrazumjeva koncept jačanja autonomije Republike Srpske unutar BiH zasnovan isključivo na poštovanju Ustava BiH

 
Srbija i Crna Gora

Da je Čavić Crnogorac

Branimir Marković   
četvrtak, 21. avgust 2008.
Da je Čavić kojim slučajem poreklom iz Crne Gore, ne bi mogao za nju da nastupa, jer ne bi imao „zakonski osnov“. Državljanstvo po poreklu nije predviđeno genijalnim i inovativnim rešenjima crnogorskog Ustava kao što je „svuda u svetu“.
 
Istina i pomirenje na ex-YU prostorima

Srpske žrtve Srebrenice

Stefan Karaganović   
subota, 12. novembar 2011.
Nama, međutim, uopšte ne treba neka određena cifra srpskih žrtava. I u odnosu na srpske i na bošnjačke žrtve, jedino nam je potrebna – istina. Čak i kada bi pravi broj bošnjačkih žrtava bio veći od pravog broja srpskih, niko time ne bi ništa dobio, niti izgubio.
 
Sudbina dejtonske BiH i Republika Srpska

Šta posle referenduma u Srpskoj i koju igru igra Vučić?

Slobodan Durmanović   
utorak, 27. septembar 2016.
U slučaju da je očekivao pritisak sa Zapada  - a ozbiljan političar bi to svakako očekivao - nije teško primetiti da je Vučić pokušao da iskoristi "gužvu" oko referenduma,  kako bi se Zapadu prikazao kao političar od njihovog poverenja koji ima moć da "umiri" Dodika. To je i učinio, na perfidan način...
 
<< Prva < Prethodna 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 Sledeća > Poslednja >>

Strana 53 od 128

Anketa

Da li mislite da će u 2025. godini biti održani vanredni parlamentarni izbori?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner