петак, 26. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Жељко Веселиновић: Србија је на економском дну у региону
Хроника

Жељко Веселиновић: Србија је на економском дну у региону

PDF Штампа Ел. пошта
четвртак, 25. новембар 2021.

– Председник Србије Александар Вучић је већ 30 година у региону познат као особа која шири мржњу, углавном по потреби када су неки избори на видику, оцењује за Данас Жељко Веселиновић, председник Удружених синдиката Србије „Слога“.

Нашег саговорника смо упитали да прокоментарише све чешћи наратив председника, али и таблоида који га здушно подржавају, да су земље у регину „љубоморне на Србију“ јер, како они наводе, „не могу да поднесу наше економске успехе“.

Док грађани Хрватске од скоро могу да путују и у Америку без виза, дотле Србија у којој кинеске компаније воде главну реч, држи раднике из Вијетнама као робове у радним логорима. 

Те приче о љубомори ми личе на неку врсту дечије игре, када се деца у школи надмећу ко боље игра фудбал или ко има бољи телефон, само што у овом случају то ради једнострано једино председник Србије. Верујем да му се сви остали смеју јер је очигледно да смо далеко од било каквог економског прогреса. Чак напротив, ми смо на самом економском дну не само у региону, него и много шире – истиче наш саговорник.

Веселиновић додаје да Србија можемо да се мери искључиво са Албанијом, Босном и Херцеговином, и Северном Македонијом.

– Сви остали су економски далеко испред нас у сваком погледу, како у висини плата, тако и у поштовању људских и радничких права. Док грађани Хрватске од скоро могу да путују и у Америку без виза, дотле Србија у којој кинеске компаније воде главну реч, држи раднике из Вијетнама као робове у радним логорима. На такав начин се не постаје економски тигар – закључује Веселиновић.

(Данас) 

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер