петак, 26. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > За приватизацију ПКБ заинтересоване компаније "Матијевић" и МК комерц из Србије, Ал Дахра из УАЕ две компаније из Велике Британије, по једна из Кине и Сингапура и један привредник из Ковина
Хроника

За приватизацију ПКБ заинтересоване компаније "Матијевић" и МК комерц из Србије, Ал Дахра из УАЕ две компаније из Велике Британије, по једна из Кине и Сингапура и један привредник из Ковина

PDF Штампа Ел. пошта
среда, 22. фебруар 2017.

 За приватизацију Пољопривредне корпорације Београд заинтересовано је осам инвеститора из Србије и света, објавила је Радио-телевизија Србије.

Писма о заинтересованости за ПКБ послале су компаније "Матијевић" и МК комерц из Србије, Ал Дахра из Уједињених Арапских Емирата, две компаније из Велике Британије, једна из Кине и једна из Сингапура и један привредник из Ковина. 

Министар привреде Србије Горан Кнежевић је за РТС рекао да ће модел приватизације и позив за достављање обавезујућих понуда уследити за наредних месец до месец и по дана. Он је навео да ће од имовине и земљишта, које у власништву ПКБ-а од продаје бити узетно земљиште у близини Пупуновог моста. 

Министарство привреде Србије објавило је 19. јануара ове године јавни позив за прикупљање писама инвеститора заинтересованих за учешће у поступку приватизацију ПКБ-а и четири зависна предузећа - Пољопривредна авијација ПКБ, ЕКО - ЛАБ, ПКБ Агроекономик и Ветеринарска станица ПКБ. 

Рок за достављање писама је био 17. фебруар, а заинтересовани инвеститори треба да предложе цену, модел приватизације, инвестициони програм, оквирни план пословања и број запослених. ПКБ има 1.622 радника, а вредност капитала тог предузећа је око 51,2 милијарде динара. 

На тендер за продају ПКБ-а, расписан крајем 2015. године, није стигла ниједна понуда, а почетна цена за 51 одсто процењене вредности сталне имовине била је око 154 милиона евра. 

Скупштина Београда је септембра прошле године пренела 99 одсто акција ПКБ-а на државу. 

(Бета)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер