уторак, 07. мај 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Вучић грађанима који протестују испред Врховног касионог суда због кредита у швајцарским францима: Људи, нисам дошао да вам причам бајке, немојте да сте наивни, држава мора да плати, а банке неће
Хроника

Вучић грађанима који протестују испред Врховног касионог суда због кредита у швајцарским францима: Људи, нисам дошао да вам причам бајке, немојте да сте наивни, држава мора да плати, а банке неће

PDF Штампа Ел. пошта
четвртак, 28. март 2019.

 Председник Србије Александар Вучић посетио је грађане који протестују испред Врховног касионог суда у Београду због кредита у швајцарским францима и пренео им да је држава спремна да размотри како да се помогне у 16.800 предмета и како да се та дуговања пребаце на евро.

Вучић је у разговору са грађанима рекао да држава мора делимично да у томе помогне финансијски, али да не треба да имају илузије да ће сав терет тог проблема да преузму банке.

Грађани су оценили да држава не треба да било шта плати, али им је он у више наврата рекао да нема начина да се то другачије реши.

Вучић их је замолио да престану са својим протестом, а да је он спреман да се са њима састане и да се то заједнички реши, као и да увек могу да се врате у следећи петак ако не буду задовољни реаговањем државе.

"Ја верујем да можемо да направимо договор. Разговараћемо са банкама, они ће бити оштро против. А видећемо шта ће рећи и Касациони суд, иако ја на то не могу да утичем. Али то да банке прихвате сав ризик, они то неће", рекао је Вучић.

Он је рекао да људима који имају кредите у швајцарским францима не жели да прича бајке и да у свему томе ни на који начин није учествовао, али да је држава спремна да се разговара како да се реши тај проблем.

"То би државу коштало око 120 милиона евра. Спремни смо да преговарамо са банкама да, ако суд донесе одлуку, банке плате 60 или 70 одсто а да ми помогнемо са 20 или 30 одсто да би се банке умилиле да на одредјени начин помогну. Јер није фер да неко плати толики новац, а остане без свега", рекао је Вучић.

Он је прихватио сугестију грађана да је у свему томе држава делимично одговорна, јер су многи министри давали лажни утисак сигурности грађанима, али да на уговорима нема потписа државе, већ је свако од грађана сам потписао.

"Не могу да вам причам бајке, то је лако људима који нису одговорни. Знате да је та прича настала одавно, ја нисам ни лук јео ни лук мирисао. Свако је потписао. Држава јесте делимично одговорна, али нема потписа државе. Него су министри и остали давали утисак сигурности грађанима да ће то бити боље и за њих. Али нема потписа ни Ђелића, ни Ђиласа ни Јелашића и много је тешко рушити облигациони однос који постоји. Суд ће морати да донесе одлуку", рекао је Вучић.

(Бета)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер