Početna strana > Hronika > Vojislav Koštunica: Vlast nikad nije dobila parnicu sa narodom
Hronika

Vojislav Koštunica: Vlast nikad nije dobila parnicu sa narodom

PDF Štampa El. pošta
petak, 06. maj 2011.

VALjEVO - Predsednik Demokratske stranke Srbije (DSS) Vojislav Koštunica izjavio je večeras u Valjevu, citirajući "jednog srpskog političara", da "vlast nikada nije dobila parnicu sa narodom".

Na večerašnoj tribini Valjevu govorili su i funkcioneri DSS-a Nenad Popović i Petar Petković, a u pratnji Vojislava Koštunice bio je i Rade Bulatović, bivši načelnik DB Srbije. Svi govornici su svoje obraćanje članovima i simpatizerima završavali porukom "Živela Srbija“

"Nije dobro da vlast vodi parnicu sa svojim narodom, parnicu uvek dobije narod", rekao je Koštunica na stranačkoj tribini u Valjevu pred prepunom salom gradskog parlamenta.

On je kazao da nikada u novijoj istoriji Srbije nije bilo takve podvojenosti naroda i vlasti - dok narod tvrdi da se nikada nije lošije živelo, a da Srbija nikada nije bila ovako ponižavana, vlast smatra da je defetizam najveći problem.

Kritiku vlasti Koštunica je zasnovao na pokazateljima o prezaduženosti zemlje, padu privredne aktivnosti, lošoj spoljnoj politici i pogubnoj tvrdnji da "Evropska unija nema alternativu".

On smatra da se u Srbiji ni jedna odluka ne donosi bez saglasnosti Brisela i Vašingtona, da se na cepanju Srbije radi "korak po korak", a da Srbija, po nalogu EU i SAD, pritiska Republiku Srpsku (RS) da pristane na centralizaciju Bosne i Hercegovine.

Prema njegovim rečima, sve je počelo sa prihvatanjem Sporazuma o pridruživanju i stabilizaciji i dolaska Euleksa na Kosovo, a sledeći korak bi mogao biti članstvo Srbije u NATO-u.

"Narod i DSS nemaju ništa protiv Evrope u kojoj je Srbija bila u 19. veku, ali da ona (Srbija) mora biti ravnopravan partner u tim pregovorima", dodao je Koštunica, precizirajući da je kandidatura za članstvo samo "ugovor dve strane" pri čemu se Srbija mora truditi da izbori što povoljniji status.

Pri tom je podsetio kako su sa EU pregovarali Španija i Portugal, ali i Irska i Poljska, i ocenio da će "Hrvatska biti poslednja zemlja koja će postatai članica Evropske unije".

Odgovarajući na pitanja prisutnih, Koštunica je rekao da su, prema "dobro obaveštnim izvorima iz stranaka na vlasti", mogući odvojeni lokalni parlamentarni izbori u Srbiji, što bilo "skuplje nego da su zajedno".

"To je samo dokaz da u Skupštini Srbije nema konsenzusa ni o najvažnijim pitanjima, a da se odluke najčešće donose bednom i jadnom većinom od 126 ili nešto više poslanika", dodao je lider DSS-a.

(Beta)

 

Ostali članci u rubrici

Anketa

Da li će, po vašem mišljenju, „Zajednica srpskih opština“ na KiM biti formirana do kraja 2023. godine?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner