петак, 17. мај 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Војислав Коштуница подржао Николића у другом кругу председничких избора
Хроника

Војислав Коштуница подржао Николића у другом кругу председничких избора

PDF Штампа Ел. пошта
среда, 16. мај 2012.

ДСС и СНС потписали споразум о подршци Томиславу Николићу у другом кругу избора. Постоји сумња да је дошло до изборне крађе 6. маја, наводи се у тексту споразума. Договорено је да се грађани на референдуму изјасне о политичкој и војној неутралности.

Демократска странка Србије позвала је грађане да у другом кругу председничких избора подрже кандидата Српске напредне странке Томислава Николића.

Председник ДСС Војислав Коштуница и председник СНС Томислав Николић потписали су споразум о подршци којим су се сагласили да постоји оправдана сумња да је дошло до озбиљних изборних нерегуларности и изборне крађе 6. маја.

Две партије су се договориле да се грађани на референдуму изјасне о политичкој и војној неутралности.

У споразуму две странке наводи се да је утврђено, уз многобројне друге нерегуларности, да недостаје двадесет џакова са изборним листићима, а власт упорно одбија разуман предлог да се поново преброје гласови, као и да је, и поред оправдане сумње у изборну крађу, председник СНС-а Томислав Николић одлучио да је у интересу Србије да се одржи други изборни круг.

Коштуница и Николић су се сагласили и да се питање да ли је у интересу Србије да буде политички неутрална држава, или Србија треба да буде чланица ЕУ, разреши на демократски начин, тако што ће се о томе народ изјаснити на слободном референдуму.

ДСС и СНС ће вођењем усаглашене политике у Скупштини Србије омогућити да се грађани и о политичкој и о војној неутралности изјасне на референдуму, пише у споразуму.

Коштуница и Николић су се такође сагласили да се питање промене Устава Србије неће покретати и бити подржано без сагласности обе странке и да ће ДСС и СНС у Скупштини Србије водити усаглашену политику када је у питању Устав Србије.

(РТС)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер