петак, 26. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Владимир Путин потписао указ којим се сегмент интернета за државне органе трансформише у заштићени државни сегмент
Хроника

Владимир Путин потписао указ којим се сегмент интернета за државне органе трансформише у заштићени државни сегмент

PDF Штампа Ел. пошта
субота, 23. мај 2015.

Председник Русије Владимир Путин потписао је указ којим се сегмент интернета за државне органе трансформише у заштићени државни сегмент Русије.

Ради повећања информационе безбедности, сегмент светске мреже за федералне државне органе и државне органе федералних јединица, који се налази у надлежности Федералне службе за заштиту, биће трансформисан у руски државни сегмент „који је елемент руског дела интернета”.

Одржавање тог сегмената је поверено Федералној служби за заштиту.

Председничкој администрацији, апарату Владе и Истражном комитету наложено је да предузму све мере потребне за спровођење указа до 31. децембра 2017. године.

Савету Федерације и Државној Думи (горњем и доњем дому парламента), судовима, тужилаштву и Рачунској комори такође је сугерисано да пређу да раде у руском сегменту интернета.

У документу се наводи да ће се пренос података преко канала руског сегмента вршити „заштићеним каналима”.

У децембру 2014. године Државна Дума је усвојила закон о забрани држања сајтова државних органа и установа и органа локалне самоуправе на страним серверима. Нови прописи ће ступити на снагу 1. јула 2015. године.

Како се наглашава у образложењу, „истраживање девет хиљада сајтова државних установа, државних корпорација и некомерцијалних организација је показало да више од трећине њих користи услуге страних провајдера”.

Аутори документа сматрају да „таква ситуација представља претњу за информациону безбедност због тога су што приликом држања сајтова на серверима под страном јурисдикцијом могући случајеви уништавања, блокирања и измене података на званичним сајтовима, који не могу бити брзо отклоњени и остају фактички некажњени”.

 (Факти)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер