петак, 19. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Владимир Путин на састанку са Александром Лукашенком: Распоређивање руског нуклеарног оружја у Белорусији почетком јула
Хроника

Владимир Путин на састанку са Александром Лукашенком: Распоређивање руског нуклеарног оружја у Белорусији почетком јула

PDF Штампа Ел. пошта
петак, 09. јун 2023.

Разговор председника Русије Владимира Путина и председника Белорусије Александра Лукашенка је почео, преносе медији на Телеграму.

Неформалан састанак одржава се данас у Сочију, након чега ће почети састанак премијера земаља Заједнице независних држава и Евроазијског економског савеза. Састанку ће присуствовати и Путин, који ће се обратити окупљенима.

"Председници Русије и Белорусије данас у неформалној атмосфери говоре о важним стварима. Сусрет само што је почео", преносе белоруски медији.

Током разговора, председник Путин је истакао да ће са лидером Белорусије бити речи о безбедности и економској сарадњи, која се, како је оценио, "необично добро развија".

"Све иде у правцу у којем и треба да иде", закључио је он коментаришући безбедносну ситуацију, те поручио да се 7. и 8. јула очекује да ће бити завршена изградња одговарајућих објеката за распоређивање руског нуклеарног оружја на територији Белорусије. Након тога, руско нуклеарно оружје биће размештено у Белорусији, објаснио је.

"Све иде по плану. Ситуација је стабилна", поновио је још једном Путин.

Председник Белорусије је изјавио да је "најбитније то да знамо шта треба да радимо и у ком смеру треба да идемо", након чега је Путин прокоментарисао: "И успевамо у томе!"

Лукашенко је оценио да је ситуација, "хвала Богу", боља него што је мислио, те додао да ће Москва и Минск разрадити даљи план акције.

"Морамо се оријентисати на себе и своју снагу", не треба се надати томе да ће да укину санкције, рекао је он. Ако ми организујемо добру сарадњу и створимо погодне услове за то, сигуран сам да ће нам се придружити и неке друге партнерске земље као, на пример, Казахстан и Узбекистан. Сарадња Москве и Минска је најбитнији елемент успешног развоја ЗНД-а и ЕАЕУ, рекао је председник Белорусије.

(РТ Балкан)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер