среда, 01. мај 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Влада Србије усвојила измене просторног плана за "Јужни ток"
Хроника

Влада Србије усвојила измене просторног плана за "Јужни ток"

PDF Штампа Ел. пошта
петак, 08. новембар 2013.

БЕОГРАД - Влада Србије утврдила је на данашњој седници измене и допуне просторног плана подручја посебне намене транснационалног гасовода "Јужни ток".

У саопштењу се наводи да је Влада усвојила и Просторни план подручја посебне намене коридора аутопута Е-761, деонице Појате-Прељина, који садржи основе организације, коришћења, уређења и заштите овог подручја на деловима територије Краљева, Крушевца, Чачка, Варварина, Врњачке Бање, Трстеника и Ћићевца.

Влада је формирала радну групу која ће дефинисати стратегију опоравка и одрживог развоја Привредног друштва "ФАП корпорација" из Прибоја и одобрила програм вишка запослених у АД "Галеника".

У саопштењу се наводи да је Влада из скупштинске процедуре повукла Предлога закона о допуни Закона о култури.

Дозвола за "Јужни ток" од недеље

Министарство грађевинарства издаће локацијску дозволу за гасовод "Јужни ток", највероватније наредне недеље, изјавио је министар Велимир Илић.

У интервјуу за Вечерње новости, Илић је рекао да се чека да Влада Србије усвоји измене просторног плана за тај инфраструктурни пројекат, након чега ће грађевинска дозвола бити издата у "најкраћем року", како би радови могли да почну између 20. новембра и 20. децембра.

"'Јужни ток' је тренутно највећа инвестиција и све што је у надлежности Министарства које водим урађено је на време. У последњих годину дана ниједан пројекат није чекао због нас. Напротив, све дозволе за које смо надлежни издате су најкасније у року до 30 дана", рекао је Илић.

Говорећи о брзини издавања дозвола, Илић је рекао да то министарство издаје само дозволе за велике инфраструктурне објекте док је све остало у надлежности локалних самоуправа.

"Нови закон о планирању и изградњи, који је у процедури, предвиђа да се грађевинска дозвола добија на једном шалтеру, најкасније у року од 30 дана и да је у старту бесплатна. Ако тај рок локалне самоуправе не поштују, инвеститор има право да се жали Министарству и министар може да изда дозволу одмах", рекао је он.

Министар је изразио задовољство због темпа извођења радова на путу између Љига и Прељине и оценио да ће ове године бити обављено 50 одсто више посла од планираног.

(Танјуг)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер