петак, 26. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Више опозиционих странака и покрета подржало захтеве фриленсера: Држава не може ретроактивно да наплаћује порез
Хроника

Више опозиционих странака и покрета подржало захтеве фриленсера: Држава не може ретроактивно да наплаћује порез

PDF Штампа Ел. пошта
петак, 09. април 2021.

 Више опозиционих странка и покрета подржало је захтеве Удружења радника на интернету (фриленсера) и позвало и Владу Србије да их прихвати, оценивши да "држава не може ретроактивно да наплаћује порезе и да фриленсери нису одговорни за вишегодишњу неспособност државне бирократије".

Саопштење су потписали Народна странке, Државотворни покрет Србије, Покрет слободна Србија, Демократска заједница војводјанских Мађара, Грађанска платформа, Шумадијска регија и Ђорђе Вукадиновић.

„Власт је у Србији раније давала велике подстицаје страним инвеститорима, делила бесплатно земљиште и опраштала дугове свим партијским послушницима Српске напредне странке, а сада би да уништи најпрогресивнију предузетничку делатност Србије и да од фриленсера тражи надокнаду за своју погрешну политику и празан буџет“, оценили су у саопштењу.

И активисти Грађанског преокрета оценили су да су захтеви „фриленсера“ оправдани и логични и позвали владу да што пре предложи системско и правично решење за статус радника на интернету.

Активисти Гражанског преокрета сматрају да су радници на интернету, према постојећим законима, или непрепознати или у неравноправом положају у односу на друге раднике и да не треба да плаћају досадашњи нерад или погрешан рад државне администрације.

Фриленсери кампују и протестују испред Скупштине Србије од 7. априла незадовољни предложеним моделом опорезивања прихода који је понудила Влада Србије.

„Наш циљ је да спречимо усвајање предложеног модела опорезивања фриленсера јер је предвидјено да дажбинама чија се наплата тражи ретроактивно и текућим које ће се утврдити, буде обухваћено више од пола прихода“, рекао је председник Удружења радника на интернету Миран Погачар.

(Бета)

 

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер