петак, 26. април 2024.

&

Почетна страна > Хроника > Ватерполисти Србије победили Аустралију са 10:9 и пласирали се у четвртфинале Светског првенства

петак, 31. јул 2015.

Ватерполо репрезентација Србије успела је да слави и у трећој утакмици групе Д Светског првенства пошто је савладала селекцију Аустралије са 10:9 (3:2, 2:2, 1:4, 4:1) и пласира се директно у четвртфинале са прве позиције!

Српска репрезентација је имала доста муке, можда више него против вицешампиона Црне Горе. "Делфини" су имали у два наврата вођство од "+2", али је Аустралија серијом од 4:0 дошла до 8:6 и донела страх да ће наша селекција морати да игра у осмини финала.

Ипак, муњевити одговор уследио је у последњој деоници, управо контра серијом са 4:0, што је било довољно да се минималном разликом слави и заради три дана одмора.

Аустралија је зарадила први напад на мечу, а потом са десног бека преко Хоудена повела са 1:0 против "делфина". Слободан Никић је био сјајан против Јапанаца у прошлој утакмици, а добро је отворио и последњи дуел у групи одлично се изборивши за позицију на центру за 1:1. Само 15 секунди касније Милош Ћук је преокренуо резултат (2:1).

Играли смо сигурно у одбрани, Гојко Пијетловић је зауставио три шута у низу, па је селектор наше репрезентације Дејан Савић затражио тајм-аут како би сковао план за нови погодак. На три минута до краја прве четвртине, Мандић је са десног бока пронашао Душка Пијетловића који је добро реаговао за "+2" (3:1).

Уз мало среће, "Озији" су угурали лопту у гол већ наредни напад, тачније Нејтан Пауер (3:2). Прва деоница је завршена управо тим резултатом, а Србија је одавала утисак екипе која је без много муке три пута погодила у мету.

Имали смо доста проблема на старту друге четвртине, јер су Аустралијанци лако дошли до изједначења, а онда су имали и напад за вођство, али нису успели да реализују шансу. Радио је добро бековски блок "делфина", што је омогућило добру офанзиву која је резултовало красним лобом Филипа Филиповића за 4:3 на четири минута до краја деонице.

Покушавала је противничка екипа да угура наше репрезентативце "у крило" голману, што им је често и полазило за руком, али зато није то да се више задржале у егалу, јер је Алексић донео 5:4 на полувремену.

Србија доказује своју снагу већ годинама уназад, а добри шутери на бековским позицијама су јој заштитни знак, што је доказао и Стефан Митровић који је повисио на 6:4, али као и у првом наврату, "+2" је врло брзо нестало након што је Свифт стигао до лопте пре Филиповића и погодио на пет и по минута до краја треће четвртине (6:5).

Јангер је комплетирао добру серију своје селекције, а велики пад у игри наше, јер су Аустралијанци повезали 3:0 и успели да дођу до предности, што је унело доста нервозе у редовима Савићевих изабраника (6:7).

Како судија није видео фаул над Прлаиновићем, то нећемо коментарисати, али је противник наставио са добром игром, па је први пут на утакмици дошао до два гола плуса, те је аларм већ почео да се оглашава (6:8).

Свако пливање на старту деонице припало је Аустралији, њихов стил игре није лежао нашима, али су се наши борили до краја, па је тако упливавањем Алексић створио простор и смањи на 8:7. Закувавало се у базену, а Срби су све више притискали до гола Стефана Митровића који је са 8:8 вратио веру у победу.

Као шлаг на торту, стигао је капитен Живко Гоцић који се са позиције десног бека прогурао поред једног противничког играча, а онда погодио супротни угао за повратну серију од 3:0 и укупних 9:8 за Србију.