Početna strana > Hronika > U kvalifikacijama za Ligu Evrope Vojvodina pobedila Sampdoriju sa 4:0

U kvalifikacijama za Ligu Evrope Vojvodina pobedila Sampdoriju sa 4:0

četvrtak, 30. jul 2015.

TORINO - Vojvodina je u Torinu u meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope, savladala ekipu Sampdorije  sa 4:0. Ognjen Ožegović je u 90. minutu stavio tačku na gostovanje Vojvodine. Golom sa oko deset metara, Ožegović je doneo prednost Vojvodini od četiri gola pred revanš u Novom Sadu.

U 90. minutu Paločević je imao priliku da savlada Vivijana. Šutirao je sa oko 20 metara, ali je golman Sampdorije uspeo da izbaci loptu u korner.

U 84 minutu, Stanisavljević je imao još jednu izuzetnu šansu da postigne gol. Nakon dodavanja Ožegovića u šesnaestercu Sampdorije, Stanisavljević je zahvatio loptu levom nogom, ali je ona završila pored desne stative.

Nekoliko minuta posle trećeg gola, Ivanić je prošao po desnoj strani, centrirao ispred gola Sampdorije ali su odbrambeni igrači torinskog tima uspeli da izbace loptu.

Vojvodina je u 58. minutu golom Ožegovića povela protiv Sampdorije 3:0. Ožegović je lob udarcem iskosa sa desne strane sa oko 17 metara lobovao golmana Vivijanija.

A tek što je počelo drugo poluvreme, Vojvodina je povela sa 2:0. Gol je iz kontre, nakon udarca Ožegovića koji je zaustavio golman Sampdorije, u 48. minutu postigao Aleksandar Stanisavljević.

Sampdorija je pokušala brzo da uzvrati, ali je golman Vojvodine Srđan Žakula uspeo da odbrani mrežu nakon slobodnog udarca koji je izveo Sorijano.