четвртак, 25. април 2024.

&

Почетна страна > Хроника > У квалификацијама за Лигу Европе Војводина победила Сампдорију са 4:0

У квалификацијама за Лигу Европе Војводина победила Сампдорију са 4:0

четвртак, 30. јул 2015.

ТОРИНО - Војводина је у Торину у мечу трећег кола квалификација за Лигу Европе, савладала екипу Сампдорије  са 4:0. Огњен Ожеговић је у 90. минуту ставио тачку на гостовање Војводине. Голом са око десет метара, Ожеговић је донео предност Војводини од четири гола пред реванш у Новом Саду.

У 90. минуту Палочевић је имао прилику да савлада Вивијана. Шутирао је са око 20 метара, али је голман Сампдорије успео да избаци лопту у корнер.

У 84 минуту, Станисављевић је имао још једну изузетну шансу да постигне гол. Након додавања Ожеговића у шеснаестерцу Сампдорије, Станисављевић је захватио лопту левом ногом, али је она завршила поред десне стативе.

Неколико минута после трећег гола, Иванић је прошао по десној страни, центрирао испред гола Сампдорије али су одбрамбени играчи торинског тима успели да избаце лопту.

Војводина је у 58. минуту голом Ожеговића повела против Сампдорије 3:0. Ожеговић је лоб ударцем искоса са десне стране са око 17 метара лобовао голмана Вивијанија.

А тек што је почело друго полувреме, Војводина је повела са 2:0. Гол је из контре, након ударца Ожеговића који је зауставио голман Сампдорије, у 48. минуту постигао Александар Станисављевић.

Сампдорија је покушала брзо да узврати, али је голман Војводине Срђан Жакула успео да одбрани мрежу након слободног ударца који је извео Соријано.