недеља, 11. мај 2025.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Триполи под бомбама НАТО
Хроника

Триполи под бомбама НАТО

PDF Штампа Ел. пошта
уторак, 24. мај 2011.

НАТО је интензивирао нападе на Либију. За само сат времена било је 20 удара на област где се налази резиденција Моамера eл Гадафија. НАТО тврди да је нападнут магацин са војним возилима. Погинуло троје, рањено 150 људи.

Другу ноћ заредом авиони НАТО-а бомбардују главни град Либије. Само за један сат двадесет удара на део Триполија где се налази резиденција либијског лидера Моамера eл Гадафија.

"Троје људи је погинуло, а 150 је повређено. Мета напада је кварт где су смештени резиденција и гарда либијског председника", рекао је портпарол либијске владе Муса Ибрахим и додао да су већинажртава цивили који станују у околини.

Портпарол је рекао да је НАТО извео "између 12 и 18 напада на једну касарну Народне гарде", јединица добровољаца које помажу војску.

Према проценама страних извештача из Триполија, ноћашњи напади су били најжешћи од почетка НАТО бомбардовања Либије.

НАТО је данас саопштио да је ноћас у Триполију бомбардовао магацин са војним возилима који се налази недалеко од резиденције Моамера Гадафија, док либијске власти тврде да је мета напада била једна касарна и да су током бомбардовања страдале три особе.

"Током ноћи авиони НАТО-а бомбардовали су са великом прецизношћу магацин с војним возилима који је у непосредној близини комплекса Баб ал-Азизија, односно, резиденције Моамера Гадафија", наводи се у саопштењу НАТО-а.

Амерички председник Барак Обама позвао је Прелазни национални савет либијских побуњеника да отвори канцеларију у Вашингтону, али је избегао да званично призна то тело, рекао је данас водећи амерички дипломата за Блиски исток Џефри Фелтман.

Он, међутим, није либијском савету понудио формално признање, што су, између осталих, учиниле Француска, Италија и Велика Британија.

Амерички председник Барак Обама и британски премијер Дејвид Камерон заложили су се за поштовање међународног права, да би се спречила одмазда над народом и спречила хуманитарна катастрофа.

Лидери Сједињених Америчких Држава и Велике Британије Барак Обама и Дејвид Камерон заложили су се за поштовање међународног права, да би се спречила одмазда над народом и спречила хуманитарна катастрофа и сложили се да би требало уложити већи притисак на либијског вођу, све док се у потпуности не испоштује резолуција УН.

(РТС)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли мислите да ће у 2025. години бити одржани ванредни парламентарни избори?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер