недеља, 11. мај 2025.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Син Бењамина Нетанијахуа на Фејсбуку поставља антиисламске поруке
Хроника

Син Бењамина Нетанијахуа на Фејсбуку поставља антиисламске поруке

PDF Штампа Ел. пошта
субота, 25. јун 2011.

Један од синова израелског премијера Бењамина Нетанијахуа поставио је антиисламску поруку на својој Фејсбук страници, објавио је израелски лист „Хаарец”. Јаир Нетанијаху, који тренутно служи армију, написао је да „терор има веру и то је ислам”, након што је у марту убијена једна породица јеврејских насељеника, пренео је „Хаарец”.

Наведено је и да је он прокоментарисао на Фејсбуку да Палестинци „немају земљу, то је део Израела, никада у историји није било тамо палестинске државе”.

Он је написао и да „нису сви муслимани терористи, али су сви терористи муслимани”.

Те поруке се више на могу видети на Фејсбук странци младог Нетанијахуа, јер су очито избрисане након што су се за њих заинтересовали новинари. Адвокат породице Нетанијаху Давид Шимрон није порекао новински извештај, али га је назвао „смешном и циничном употребом коментара тинејџера”, пренео је Ројтерс. Шимрон је, такође, рекао да се Нетанијахуов син изразио у „неформалном виртуалном форуму” и да он „поштује све људе и спреман је да живи у миру у Израелу са људима свих индетитета”.

Израелски премијер, такође, има своју страницу на Фајсбуку и преко „Јутјуба” шаље политчке поруке.

(Танјуг)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли мислите да ће у 2025. години бити одржани ванредни парламентарни избори?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер