петак, 26. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Сергеј Лавров: Посета Ненси Пелоси Тајвану одражава исти приступ који Вашингтон показује у вези са ситуацијом у Украјини
Хроника

Сергеј Лавров: Посета Ненси Пелоси Тајвану одражава исти приступ који Вашингтон показује у вези са ситуацијом у Украјини

PDF Штампа Ел. пошта
среда, 03. август 2022.

 МОСКВА - Посета председнице Представничког дома америчког Конгреса Ненси Пелоси Тајвану, одражава исти приступ који Вашингтон показује у вези са ситуацијом у Украјини, оценио је данас руски министар спољних послова Сергеј Лавров.

Према његовом мишљењу, посетом Пелоси Тајвану, Сједињене Америчке Државе покушавају да докажу целом свету да могу да раде све што им се прохте, а без казне, преноси РИА Новости.

Лавров је казао да не види други разлог за такав, како је рекао, иритирајући поступак САД, које врло добро знају шта то значи за Кину.

САД нису наставиле преговоре о нуклеарном наоружању

Лавров је изјавио да САД нису приступиле наставку преговора о новом споразуму о смањењу стратешког нуклеарног наоружања, који би заменио споразум познат као "Нови СТАРТ" из 2011. године.

"Постала им је навика да саопштавају ствари преко микрофона, а затим забораве на њих. Нису покушали да нас контактирају да бисмо поново покренули преговарачки процес", навео је Лавров, преноси Ројтерс.

Амерички председник Џозеф Бајден истакао је раније да је спреман да "ефикасно преговара о новом оквиру за контролу наоружања", који би заменио Нови СТАРТ када истекне 2026. године, наводи британска агенција.

Споразум о смањењу стратешког наоружања из 2011. године регулише америчко-руско смањивање нуклеарног оружаног потенцијала.

Према том споразуму, требало је да две земље до 2018. године имају максималну по 1.550 стратешких нуклеарних бојевих глава, а преносни системи за њих требало је да буду смањени на по 880 комада.

У те преносне системе спадају и интерконтиненталне ракете с дометом даљим од 5.500 километара.

(Танјуг-РТВ)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер