петак, 26. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Саша Јанковић: Актуелна дебата о забрани физичког кажњавања деце показује да расправљамо о стварима о којима се не расправља
Хроника

Саша Јанковић: Актуелна дебата о забрани физичког кажњавања деце показује да расправљамо о стварима о којима се не расправља

PDF Штампа Ел. пошта
четвртак, 18. децембар 2014.

Београд -- Актуелна дебата у Србији о забрани физичког кажњавања деце показује да расправљамо о нечему о чему не би требало, изјавио је заштитник грађана.“

Саша Јанковић је дода да бисмо морали да се запитамо шта се догодило са породицом и родитељима у Србији.

Права тема како се дошло до тога да родитељи висе немају довољно времена за своје дете, да не знају како да изадју на крај са немотивисаним професорима, интернетом…и како онда своје фрустрације и немоћ искаљују на свом детету . Сама забрана неће донети ништа ако не решимо тај проблем”, рекао је Јанковић на конференцији “Свет у 2015”.

Људска права су темељ стабилности човечанства, јер једно друштво неће моћа да оствари сигурност и стабилност чак и ако економија фунционише, уколико систем поштовања људских права није успостављен на прави начин, рекао је Јанковић.

Он је нагласио да данас многи у западним демократијама сматрају да је у домену људских права урадјено све што је било могуће, али су покрети незадовољства људи, који се покрећу у разним западним земљама последњих година, показали да проблем постоји иако људи често нису у стању да га артикулишу на прави начин.

"Сигуран сам да људе који се осећају понижено, отудјено, осећају субјективну неправду, је много лакше регрутовати за неопростиве ствари као што је тероризам”, истакао је он.

Према његовим речима, данашњи медјународни систем људских права конципиран је пре висе од 50 година а медјународни стандарди, онако како су написани, у различитим земљама имају различит ефекат - често негативан.

(Танјуг)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер