петак, 19. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Сандеј тајмс: У извештају Бориса Џонсона о безбедности и одбрани Велике Британије Русија се назива непријатељском земљом, а Кина конкурентом који покушава да украде интелектуалну својину
Хроника

Сандеј тајмс: У извештају Бориса Џонсона о безбедности и одбрани Велике Британије Русија се назива непријатељском земљом, а Кина конкурентом који покушава да украде интелектуалну својину

PDF Штампа Ел. пошта
недеља, 14. март 2021.

 Британски премије Борис Џонсон у уторак ће представити извештај о питањима безбедности и одбране у којем се Русија назива „непријатељском земљом“, пише лист „Сандеј тајмс“.

Новине напомињу да ће Џонсон дати такву изјаву у уторак, 16. марта, током представљања свеобухватног прегледа безбедносних, одбрамбених и спољнополитичких питања Велике Британије.

„Главна претња земљи долази од Русије. У прегледу се о Кини не говори на сличан начин. Кина је конкурент који покушава да украде интелектуалну својину и који представља претњу економској безбедности“, изјавио је за британски лист анонимни извор у британској влади.

Како се наводи, Русија је добила ову формулацију због „агресивних упада у британске воде и ваздушни простор“ и инцидента у Солзберију.

Други извор „Тајмса“ сугерисао је да, док Русија представља „непријатељску државу“, Кина је само „глобални изазов“. На тај начин приступ Кини треба да буде комбинација конкуренције, супротстављања и сарадње, у зависности од тога шта је потребно у одређеној области.

Очекује се да Џонсон следеће недеље објави и о намери да се повећа војни потенцијал у сајбер простору и повећају расходи за офанзивно сајбер оружје за супротстављање Москви и Пекингу. Лондон намерава да прошири могућности Националних сајбер снага, чије је формирање објављено у новембру прошле године.

„Дигиталне могућности доносе револуционарне промене у наш начин живота и ратовања, као што је то пре 100 година учинила авијација“, нагласио је премијер, додавши да би земља требало да има све могућности које пружају кибернетичке могућности, као и могућност да се спречи употреба сајбер оружја против Велике Британије.  

(Спутњик)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер