понедељак, 20. мај 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Русија: До 2018. јединствено радиолокационо поље и нови радари
Хроника

Русија: До 2018. јединствено радиолокационо поље и нови радари

PDF Штампа Ел. пошта
среда, 29. јул 2015.

 Предузећа „РТИ“ у стању су да испуне све задатке које су добили од руководства земље за стварање јединственог радилокационог поља у свим ракетним правцима до 2018. године, изјавио је генерални директор ОАО „РТИ“ и главни конструктор Система за упозоравање на ракетне нападе (СПРН) Сергеј Бојев.

„Према потписаном председничком програму, до 2018. године територије Русије на свим ракетним правцима треба да контролише јединствено радиолокационо поље. Судећи по томе каквим темповима иду радови на нашим предузећима, научним центрима и на објектима, не сумњам да ће тако и бити“, рекао је Бојев у интервјуу листу „Аргументи и факти“, објављеном у среду.

Према његовим речима, након распада СССР-а у Русији су биле створене озбиљне рупе у радиолокационом пољу.

„Тада смо били принуђени да напустимо неколико објеката, распоређених у бившим совјетским републикама. Нпр, са станице у Мукачеву у Украјини и у Скрунду у Летонији — ову последњу су нове летонске власти дигле у ваздух. Не тако давно, престала је са радом Габалинска радиолокациона станица у Азербејџану“, подсетио је Бојев.

„На неким објектима, истина, враћамо се. На пример, у току је модернизација и пуштање у рад радара у Севастопољу“, навео је он.

Он је саопштио да су најопаснији ракетни правци северни и северозападни.

Јер најкраћи пут са америчког континента до територије Русије је преко Северног пола.

„Те правце ’покривају‘ радари у Печори и Оленегорску. Своје правце ’прикрива информациони чвор‘ у Иркутској области. Граде се нови објекти у Орску, Барнаулу и Јенисејску“, појаснио је Бојев.

Осим тога, додао је он, у последње време у вези с тим, што Иран и Пакистан активно раде на развоју сопствених балистичких ракета, све већи значај добија и јужни правац за који сноси одговорност радар у Армавиру.

(Спутњик)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер