петак, 26. јул 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > РТС: Немачка ће имати уводну реч на седници ГС УН поводом резолуције о Сребреници. Могуће да ће и Грчка гласати „за“
Хроника

РТС: Немачка ће имати уводну реч на седници ГС УН поводом резолуције о Сребреници. Могуће да ће и Грчка гласати „за“

PDF Штампа Ел. пошта
среда, 22. мај 2024.

Делегација Србије у Њујорку добила је информацију да ће Немачка једина имати уводну реч на седници Генералне скупштине УН у четвртак као и да ће тражити подршку за предлог резолуције о Сребреници, сазнаје РТС. Како сазнајемо, постоји велика могућност да ће Грчка гласати за Резолуцију. Како сазнајемо, постоји велика могућност да и Грчка гласа за Резолуцију.

Стална представница Немачке у УН Антје Леендертсе представиће Резолуцију у Генералној скупштини УН, а после тога се очекује одговор председника Србије Александра Вучића.

Извор РТС каже да је Антје Леендертсе била најактивнија "у антисрпској кампањи и у прикупљању гласова за резолуцију, између осталог, путовала у Кенију и латиноамеричке земље борећи се за сваки глас против српског народа".

Делегација Србије на челу с председником Вучићем борави у Њујорку, где ће 23. маја присуствовати седници Генералне скупштине УН на којој ће се разматрати предлог резолуције о Сребреници.

Предлагачи резолуције о Сребреници су Немачка и Руанда, а међу коспонзорима су Албанија, Босна и Херцеговина, Бугарска, Француска, Хрватска, Италија, Словенија, Северна Македонија, Шведска, Турска, Велика Британија и Сједињене Америчке Државе.

Стална мисија Србије при УН је апеловала на коспонзоре резолуције да, у интересу свих, пре свега народа у БиХ, али и свих чланица УН, повуку текст резолуције, како државе чланице не би биле доведене у позицију да гласају о осетљивом питању које захтева консензус.

После Црне Горе - и Грчка

Како сазнајемо, постоји велика могућност да ће Грчка гласати за Резолуцију.

Грчке власти се позивају на црногорске амандмане и чини се, каже извор РТС-а, "да је то била смишљена акција против Србије и да им је то довољан разлог да подрже Резолуцију о геноциду".

(РТС)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер