Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Рим: Српска атлетичарка Ангелина Топић освојила сребрну медаљу на Европском првенству у скоку увис
Хроника

PDF Штампа Ел. пошта
недеља, 09. јун 2024.

Српска атлетичарка Ангелина Топић освојила је сребрну медаљу на Европском првенству у Риму у скоку увис.

Сјајно се показала наша атлетичарка на такмичењу старог континента. Од почетка је била у сјајном ритму и потпуно заслужено је дошла од овог одличја.

Гледали смо велику борбу Ангелине Топић и Украјинке Јарославе Махучик која је на крају тријумфовала у италијанској престоници. Бронзану медаљу је узела Ирина Хершаченко из Украјине.

Одлична је била Српкиња, а најимпресивнија је била када је прескакала висину 1,97. Прва два покушаја су била неуспешна, а онда је у трећем одушевила све присутне на стадиону.

Тада је већ било јасно да ће сигурно освојити медаљу, а било је питање само да ли ће то бити злато или сребро.

Није била успешна у три покушаја при скоку на 2.01, тако да је морала да се задовољи другим местом на Европском првенству.

Нема разлога за тугу Ангелина, има тек 18 година и резултате на којима би јој позавиделе многе старије колегинице.

Пре две године на Европском првенству у Минхену окитила се бронзом, а сада је узела сребро у дисциплини скок увис.

Нема сумње да  је ово тек почетак њене блиставе каријере, а оно што сада сви са нестрепљењем чекају, а сигурно највише она, су наравно Олимпијске игре у Паризу које су на пргораму од 26. јула.