субота, 27. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Реџеп Тајип Ердоган и Колинда Грабар Китаровић: Структура власти у БиХ одређена је Дејтонским споразумом; покренућемо трилатерални саветодавни механизам како бисмо видели који кораци би могли да се предузму
Хроника

Реџеп Тајип Ердоган и Колинда Грабар Китаровић: Структура власти у БиХ одређена је Дејтонским споразумом; покренућемо трилатерални саветодавни механизам како бисмо видели који кораци би могли да се предузму

PDF Штампа Ел. пошта
уторак, 09. јануар 2018.

Хрватска председница Колинда Грабар-Китаровић и њен турски колега Реџеп Тајип Ердоган сагласили су се у Анкари да ће помоћи БиХ у покретању реформи које ће ту земљу приближити ЕУ и најавили трилатерални састанак на највишем нивоу.

Они су најавили да ће се министри спољних послова Хрватске, БиХ и Турске састати у јануару, а да ће састанак на највишем нивоу бити одржан у фебруару, пренела је агенција Хина.

Ердоган и Грабар-Китаровић, која борави у једнодневној посети Турској, разговарали су и о јачању билатералних односа и подстицању инвестиција, као и о мигрантској кризи и односима Турске и ЕУ.

"Захвална сам вам због вашег разумевања да постоји потреба да и Хрватска и Турска наставе да делују као посредници у јачању реформских процеса у БиХ, од политичких и економских до друштвених, који би требало да ту земљу покрену према развоју, на корист свих грађана, и убрзати њен пут према ЕУ", рекла је Грабар-Китаровић на заједничкој конференцији за новинаре.

Ердоган је рекао да је садашња структура власти у БиХ одређена Дејтонским споразумом.

"И то је на неки начин унутрашња ствар БиХ. Трилатерални саветодавни механизам покренућемо састанком наших министара спољних послова, након тога ће уследити састанак челника три државе на којем ћемо видети који би кораци могли да се преузму", рекао је турски председник.

Додао је да су Хрватска и Турска само посредници у БиХ и да је "прерано коментирисати који би могао да буде исход".

Агенција Анадолија пренела је да су Ердоган и Грабар-Китаровић пре конференције за новинаре разговарали о односима Турске и Хрватске, и могућностима сарадње у вези са регионалним и међународним питањима.

(Агенције)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер