недеља, 28. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Реџеп Ердоган: Млади Турци не смеју постати робови интернета
Хроника

Реџеп Ердоган: Млади Турци не смеју постати робови интернета

PDF Штампа Ел. пошта
понедељак, 17. фебруар 2014.

Турски премијер Реџеп Тајип Ердоган поклонио је данас у Анакари групи ученика основних и средњих школа, као и наставницима, таблет рачунаре, али им је поручио да не постану "робови интернета".

Ердоган је и ову прилику искористио да би стао у одбрану промене закона којом се појачава контрола над интернетом, што је наишло на критике јавности и страних званичника.

"Интернет је веома важно средство али може да постане највећа претње нашег времена у рукама злих људи. Немојте да постанете робови интернета, немојте да постанете робови компјутера", рекао је Ердоган, обраћајући се ученицима и наставницима.

На иницијативу владе, ученицима широм Турске подељено је 100.000 таблет рачунара.

Ердоган је истакао да су предложене промене закона значајне ради заштите приватности младих.

"Није нам циљ да ограничимо нечију слободу. Напротив, желимо да заштитимо младе од уцењивача, узурпатора и превараната", додао је он.

Турски парламент одобрио је недавно промену закона који регулише употребу интернета и којима се властима дозвољава да блокирају приступ страницама које нарушавају приватност.

Посланици турског парламента, у којем Партија правде и развоја премијера Тајипа Ердогана има већину, гласала је 5. фебруара за амандмане који омогућавају Управи за телекомуникације да блокира приступ таквим страницама у року од четири сата без судског налога.

Европска комисија је навела да нови турски закон о интернету представља разлог за "озбиљну забринутост" кад је реч о државној контроли и приступу јавности информацијама.

"Овај закон представља разлог за озбиљну забринутост", изјавио је портпарол Комисије Петер Стано и нагласио да, будући да је Турска кандидат за чланство у Европској унији", "тај закон треба да буде ревидиран у складу са европским стандардима".

Ови амандмани су део пакета закона који морају бити усвојени у целини. Након тога, мора да их одобри и председник Турске Абдулах Гул.

(Танјуг)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер