субота, 27. јул 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Расим Љајић: Влада да формира кризни штаб пре радикализације протеста
Хроника

Расим Љајић: Влада да формира кризни штаб пре радикализације протеста

PDF Штампа Ел. пошта
недеља, 03. мај 2009.

Београд -- Министар рада и социјалне политике Расим Љајић сматра да Влада Србије треба да формира кризни штаб пре него што протести радника у земљи буду радикализовани.

Према Љајићевима речима, проактивна улога владе подразумева да се саслуша буквално сваки радник и синдикална организација, иако велики број захтева није реалан и објекиван.

“Та проактивна улога би подразумевала формирање једног кризног штаба на нивоу владе, који би био састављен од представника министарстава надлежних за ову област и који би се бавили појединачним случајевима, статусом предузећа, разговорима са синдикатима и представницима радника. Кроз то треба ставити до знања шта је реално у тим захтевима, а шта није могуће учинити“, објашњава он.

Љајић је навео и да су, уколико нема разговора и социјалног дијалога, једина алтернатива протест и улица, који ипак неће решити ни један од социјалних и економских проблема са којима се суочавају и радници и цела земља.

“Очито је да ми већ имамо ове протесте који се догађају. Ево имамо Крагујевац ‘Партизан’, текстилни комбинат ‘Рашка’, ‘Копаоник’ Куршумлија и у другим градовима, у Лесковцу већ имамо фирме које штрајкују и протестују. Да не можемо сада гледати шта се дешава и само ако се ти протести радикализују да онда реагујемо”, сматра Љајић.

Министар рада је додао да страхује да криза још увек није "дотакла дно" и указао да ни једна од мера које Влада Србије предузима нема коначан карактер, нити постоји мера за коју сада може да се каже да је трајног карактера и да ће, сасвим сигурно, дати очекивани резултат.

(Б92)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер